Egalitate in drepturi pentru elevii clasei a-VIII-a

Un sustinator!
Musafir

/ #9 Un sustinator

2012-06-28 10:55

Prieteni dragi,

Daca marea majoritate a copiilor au fost destul de capabili sa-si dea seama ca propozitia este subiectiva si nu predicativa, inseamna in opinia mea ca acei copii au fost cei antrenati de cadre didactice specializate cu adevarat.

Aceasta "interpretare" a fost adusa la cunostinta deoarece cadrele didactice care si-au invatat copii porcarii ar fi ajuns sa dea explicatii la minister pentru modul in care predau ei limba romana.

Pe langa asta, in marea majoritate a anilor au fost propozitii interpretabile, si tot timpul s-a gresit(poate nu la fel de mult ca de data asta). Dar de ce anul acesta, si nu si in toti ceilalti ani, nu s-a recurs la o initiativa de genul acesta?

Eu sunt de parere ca ori e branza ori e cas, nu pot fi amandoua. Daca ministerul vrea sa acorde privilegii celor care gresesc, atunci mi se pare corect sa ofere privilegii si celor care au scris corect. Nu mai sustineti ipocrizia si imoralitatea si pe langa astea, prostia! Nu dau vina pe copii, cei care sunt vinovati sunt tot cadrele didactice!

E democratie(inca), asa ca incetati cu injuriile de copii imaturi si vedeti-va de treaba voastra. Nu va place o astfel de initiativa, nu o votati, si cu asta basta.

Eu sustin aceasta petitie!