Revizuire barem proba romana EN 2012, sesiunea 25 iunie 2012


Musafir

/ #2860

2012-06-26 12:49

Probabil ca ne agitam degeaba, probabil ca nu. Ca idee, sunt una dintre cei care au ales predicativa, dar o consider atat de corecta cat si subiectiva. Faptul ca multi au ales-o la plezneala,stiu deja cam 10 persoane ce s-au bazat pe noroc, nu au gandit-o, nu dovedeste nici ca cei care au ales subiectiva sunt prosti, nici cei cu predicativa. Suntem clasa a-8-a, in caz ca intereseaza pe cineva, subiectele interpretabile nu se dau la examen. Cat timp ambele pot fi corecte si depinde de cum o gandesti, nu e corect sa se dea punctele doar pe interpretarea unora care cred ba ca, sunt clasa a-8-a si trebuie sa gandeasca la nivel, ba ca ... alte balarii, exercitiile interpretabile nu cred ca sunt de nivel mediu, din moment ce SUNT CONSIDERATE INTERPRETABILE. In orice caz, treaba cu subiectele, cu ministrul care bate campii ca asa scrie in barem, e total gresita, multi care pana atunci au avut un amarat de vis, si care au gandit diferit si au ales varianta CARE POATE FI SI EA CORECTA ( am mai vazut niste comentarii pe aici, nu se face scandal ca multi au ales predicativa, ci ca poate fi si ea corecta, daca multi alegeau atributiva, care nu avea cum sa fie corecta, era cu totul alta chestie, dar atata timp cat exista argumente ca si cea predicativa e corecta, nu vad UNDE ATATA NEDREPTATIRE FATA DE CEI CARE AU ALES SUBIECTIVA, nedreptatirea e total pentru partea opusa. ) Asa ca, dragii mei, urat am ajuns, unora va curge ura si oftica in vene, ganditi putin inainte, nu voi sunteti victimele. La ce sa ne mai asteptam de la tara asta? Punctati pentru Dumnezeu ambele variante de la subiectul ala retardat, aratati o data ca ganditi pentru toti cum e corect.