Concurs national unic de titularizare 2012


Musafir

/ #170

2012-06-24 01:43

In loc sa se simplifice lucrurile se amplifica. Coruptia va fi mai mare daca angajarea se va lasa la mana directorilor. Vor intra rudele si pilele. Un debutatnt este dezavantajat. Ca sa bagi 10 dosare de ex. la scolii te costa 600 de lei. Faci 10 inspectii speciale, automat mai multi oameni platiti cei care asista la lectii. Pot fi subiectivi, doar le da note colegilor in cea mai mare parte. Am dat si eu pt. prima data anul acesta si a trebuit sa merg 150 km. pt ca acolo era centrul. O gramada de bani numai drumul si am facut 4 drumuri in total(dosar, validarea, o ora am asistat la lectie si ultima data inspectia). Am dat in invatamantul special unde sunt 10 clase si au fost peste 40 de candidati. Copiii nu au mai fost dusi la orele de inot din cauza noastra si nu au mai participat la alte activitati extrascolare deoarece trebuiau sa stea la ore ca aveam noi inspectie. Copii bolnavi care nu prea erau familiarizati cu straini. Funeriu a dat legea fara sa gandeasca. Suntem niste cobai si tot timpul cu un pas in urma, dupa cum schimba ei legile. Sper sa revina CNU, sa bagi un singur dosar, sa intri in urma medilor descrescatoare, fara pile, cu subiecte nationale pt. toata lumea si corectate de altii. Multi debutantii nici nu au stiut cand se baga dosarele cu aceste schimbari.