Respectaţi Legea Educaţiei Naţionale la UMF Tg. Mureş!

Vince

/ #1795 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-05-21 12:06

#1794: Judex - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Stimate d-le''J'', revin dupa o perioada de absenta, timp in care am suferit o interventie chirurgicala ''de rutina''. Observ ca intre timp s-au cam dezlantuit spiritele, in special din partea conationalilor dumneavoastra, de data asta. In primul rind, l-as nominaliza pe acest Mitica, foarte cinic si plin de prejudecati, care crede ca asa rezolva ceva. Sint tentat sa-i raspund pe masura, dar momentan inca ma simt prea slabit ca s-o fac. Si prietenul Alex e putin cam radical, in conditiile in care eu il simt ca un tip inteligent, cu care s-ar putea discuta. In schimb, trebuie s-o spun ca sint mindru de prietenul ''Optimist'', care a postat niste comentarii pertinente, pline de argumente care ii fac cinste. Impresia mea este ca si dvs., in cazul lui, ati recunoscut ''meritele adversarului''. Nu in ultimul rind, trebuie s-o spun ca dvs. nu mi-ati inselat asteptarile, v-ati pastrat pozitia, dar intr-o maniera civilizata, apreciind argumentele, pentru care va felicit. Am vazut chiar ca ati lansat o invitatie pentru Optimist, la o intilnire ''tete a tete'', linga un vin bun, la care, daca s-ar materializa, as fi tentat sa particip si eu.                   Cu respect: V