Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

robert

/ #576 ?

2012-05-08 18:37

dupa primul pas timid facut in reglementarea pietei avizelor psihologice, sa inteleg ca gasca condusa de dobitocul de Duvac & co. respectiv, Bebe "sexologul pitipoancelor", Zivari si alte nulitati in cardasie cu clinicile de medicina muncii au castigat?
nu de alta, dar am un cabinet "pe" transporturi si munca, evident ca pe munca n-am reusit in 3ani sa eliberez vreun aviz(reusind sa mai scot un ban, care abia acoperea/acopera cheltuielile cabinetului, cu ajutorul avizelor in domeniul transporturilor si alea numai pentru dobandirea permiselor auto), in schimb am un prieten ce lucreaza la o firma de stat in domeniul energiei (aprox. 1100 de angajati) care in 3ani a schimbat 3 clinici de medicina muncii(deh,cine sare cu banul...) pentru verificarile anuale de sanatate si, ghici, la toate cele 3 clinici aparea un singur psiholog (d`ala greu, veteran(a)carevasazica, prieten(a)la catarama cu cei de prin comisiile pe transporturi si munca din COPSI,lucru constatat la un curs pentru credite unde aparuse si madama sa-si salute colegii) care probabil facea cu greu fata la stampilarea carnetelor de sanatate angajand si o tanara speranta intr-ale psihologiei care sa o ajute. extrapoland acest fapt la toate firmele cu care acele clinici aveau contracte, se poate inchipui dimensiunea monopolului in care acesti impostori in cardasie cu unii membrii din comisiile de la COPSI au acaparat piata avizelor psihologice. daca nu revin timbrele sau ceva asemanator, adio bani pentru cotizatie/credite si alte "jecmaniri" d`astea.