Respectaţi Legea Educaţiei Naţionale la UMF Tg. Mureş!
Musafir |
/ #1699 Re:2012-04-20 04:09Ati incarcat deja sa le aparati aici pe fascistii romani, pe Antonescu, ati relativizat Holocaustul si rolul fascismului romanesc in aceasta - si acum continuati cu dezvinovatirea Securitatii si a comunistilor. Se pare ca va convine orice fel de dictatura imbecila, ucigasa si discriminatorie. Doar ideile democratice nu prea va plac.
"Securitatea, prin ceea ce a reprezentat ea după 1964 pentru România, nu se deosebea cu nimic de ceea ce reprezenta şi reprezintă CIA sau FBI pentru America sau MOSSAD-ul pentru Israel."
O astfel de tampenie nu se poate scrie in Europa secolului XXI. Ori nu cunoasteti istoria adevarata a comunismului romanesc (si MAI ALES al celui ceausist), ceea ce nu cred, ori dumneavoastra sunteti pur si simplu un animal cu chip de om, un imbecil nerusinos. Noi, maghiarii si romanii care avem o gandire europeana, nu avem nevoie de niciun fel de advocatus diaboli sau aparator neetic al celor mai mari criminali si ale celor mai intunecate dictaturi din secolul XX.
Pana acum am vorbit frumos. Acum nu pot sa va mai spun nimic fara sa fac niste aluzii la un anumit organ a celei mai apropiate rude feminina a dumneavoastra...
Oricum va recomand sa plecati din tara astra democrata daca nu va place democratia si statul de drept. Va recomand Corea de Nord si serviciile secrete de acolo. Sper din tot sufletul meu ca o sa aveti odata rost dintr-un tratament asemanator cu cel care au primit victimele nevinovate ale Securitatii si in general al comunismului ceausist. Sper ca o sa cunoasteti chinurile Fericitului Bogdánffy Szilárd al Fericitului Scheffler János (martiri beatificati de biserica catolica) sau cele Preasfintiei sale Áron Márton (si putem vorbi despre alte sute de victime si asuprite nevinovate, inclusiv tot clerul greco-catolic).
Securitatea nu facea nici-un rau nimenui - in afara oamenilor cinstiti, buni, iubitori de libertate, de patrie si de Dumnezeu. De altfel era un organ foarte prietenos: cu toti criminalii regimului, cu toti imbecilii, hotii si raufacatorii acelei perioade. Nu e de mirat ca v-a placut si dumneavoastra.
|
|
DEMISIA IOHANNIS ȘI JUDECATORI CCR
Solicitare de intervenție urgentă pentru repatrierea cetățenei Republicii Moldova Rodica Vizitiu și a celor trei copii ai săi din Gaza
Cerem pedepsirea maxima si urgenta a criminalului Geantimir Sorin
Salvăm Casa Dinu Lipatti
NU taxa speciala dezvoltare urbana Sector 4
Cerem ARESTAREA criminalului care a legat și târât cu mașina un animal nevinovat!
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Mariti amenda pentru taierea copacilor din Bucuresti
Suspendarea celor 9 judecatori ai CCR
Ilie Bolojan – președintele de care România are nevoie!
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
Păstrați Centrul de Excelență pentru Copii și Tineret (Biblioteca Brașov)!
4045 Creat: 2025-05-13
Petiție pentru reintroducerea reducerii de 90 % la transportul feroviar pentru românii de pretutindeni
877 Creat: 2025-05-12
Cerem pedepsirea maxima si urgenta a criminalului Geantimir Sorin
60822 Creat: 2025-04-22
Revenire asupra deciziei de anulare a inscrierilor în aplicația informatică a Programului Rabla pentru Tractoare
401 Creat: 2025-05-12
Scaunul Auto pentru Copii si Centura de Siguranta Salveaza Vieti!
12901 Creat: 2021-04-05
Solicitare de intervenție urgentă pentru repatrierea cetățenei Republicii Moldova Rodica Vizitiu și a celor trei copii ai săi din Gaza
288 Creat: 2025-05-14
Redeschiderea zborurilor directe Elveția–Moldova (Basel/Zürich/Geneva ↔ Chișinău)
275 Creat: 2025-05-13
Cerem ARESTAREA criminalului care a legat și târât cu mașina un animal nevinovat!
27117 Creat: 2025-04-16
În sprijinul introducerii Religiei-Cristianism-Ortodocie ca disciplină obligatorie în școlile din Bulgaria.
11888 Creat: 2025-02-13
GRATIERE 2025
16254 Creat: 2025-02-03
Activitatea grădinițelor din orașul Ialoveni pe parcursul vacanței de vară
156 Creat: 2025-05-12
Vrem o rută aeriană directă Bilbao – Cluj-Napoca/Cluj-Napoca - Bilbao
110 Creat: 2025-05-12
Pastrarea Verde a Canalului Matei Basarab- PETIȚIE PRIVIND CURĂȚAREA CANALULUI CC4 ȘI PROTEJAREA VEGETAȚIEI DIN OTOPENI
256 Creat: 2020-09-16
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
74 Creat: 2025-05-11
Apel pentru salvarea închisorii Piteşti
1707 Creat: 2022-10-08
Vrem McDonald's In Turda!
943 Creat: 2025-05-04
Solicităm Primăriei Florești construirea unei platforme subterane de colectare a deșeurilor pe strada Șesul de sus nr 186
53 Creat: 2025-05-11
AUTISMUL E O CONDITIE NU MOTIV DE A DESCALIFICA O PERSOANĂ
52 Creat: 2025-05-15
Dorim Aquapark in Noua cu zona descoperita si piscina acoperita, cu zona de terase, terenuri de sport pentru adolescenti si parcare.
580 Creat: 2024-06-28
Renovare skate park tineretului buzau
40 Creat: 2025-05-11