Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

Cristina
Musafir

/ #127 Despre workshop, cabinete si altele discutate aici

2012-03-26 01:45

1. In primul rand va spun ca am ramas uimita de vocabularul pe care l-am gasit aici si de modul de exprimare. Ar fi multe de comentat. Daca ar fi sa analizez fiecare fraza si sa trag o concluzie cred ca ar fi multe de spus... Am intalnit cuvantul "analfabet" sau scoala de analfabeti, nu imi sta in caracter sa aduc injurii la adresa cuiva si din punctul meu de vedere fiecare persoana trebuie respectata, dar haideti sa recitim fiecare ce am scris si cum am scris... insa cred ca unii ar trebui sa le reciteasca cu manualul de gramatica al limbii romane in fata.
2. In al doilea rand Domnul Profesor Ion Duvac nu este impotriva infiintarii cabinetelor psihologice de catre tinerii psihologi sau doreste inchiderea lor: DIN CONTRA, dumnealui este PRO infiintarea cabinetelor de catre tinerii psihologi!
3. In al treilea rand in cadrul workshop-ului nu s-a vorbit doar de legislatie (pe aceastea insistandu-se foarte putin), ci s-a discutat despre modul de desfasurare, probele de evaluare, standardele de admitere, criteriile de aviz psihologic NEGATIV in evaluarea psihologica pentru permisul de port-arma si multe altele pe care unii psihologi nu le stiu si astfel nu s-ar mai "elibera avize psihologice pentru nebuni[...]"
Cred ca ar mai fi multe alte lucruri de spus, insa prefer sa ma opresc aici, de obicei nu ma bag la astfel de discutii, insa vazand toata aceasta amestecatura de opinii ca sa nu o numesc altfel, am simtit nevoia sa clarific anumite aspecte!

Cu stima,
Psih. Cristina N. (un tanar psiholog care nu a dat spaga la admitere sau la examene si care chiar a invatat la materia Domnului Duvac si chiar mult pentru ca se cere si nu numai la materia dumnealui!)