Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

/ #1279

2012-02-21 06:15

O simpla petitie nu cred ca poate face schimbari majore. Au mai fost si altele si n-au dus niciunde. In situatia in care demersurile dvs. se materializeaza in crearea unei formatiuni politice (singura modalitate de a se putea face schimbari), va sugerez sa nu restrictionati intrarea in formatiunea politica a nimanui cu exceptia cazurilor penale decise de instantele de judecata, definitive. Oameni buni si rai sunt peste tot si in zona politica si in mediul de afaceri si in administratie si in general peste tot. Existenta unor persoanele imorale, necinstite, sau compromise nu tine nici de locul de munca, nici de varsta, nici de educatie si nici de competenta profesionala. Ceeace va sugerez este sa functioneze prezumtia de nevinovatie la intrarea in formatiunea dvs. si o selectie severa doar atunci cand veti hotara promovarile pe functii si candidatii pentru alegeri. Am lucrat si inca activez intr-un domeniu al administratiei locale si in masura in care voi fi solicitata sau ascultata imi voi aduce aportul in modul cel mai dezinteresat, la aceea schimbare atat de necesara pentru salvarea a ceea ce se mai poate salva in Romania. In colectivul de initiere a apelului, am vazut nume care pot prezenta o garantie a bunelor dvs. intentii. Va urez mult succes si astept cu nerabdare aparitia pe scena politica a unei formatiuni politice care sa se deosebeasca de cele prezente,la care sa primeze interesul national, sa renasca simtul patriotic, sa existe echilibrul si dreptate sociala si mai mult decat orice sa se instaureze dictatura LEGII.