Sanctionarea Antena3, OTV, Realitatea TV , Romania TV


Musafir

/ #183

2012-02-14 22:52

Până la difuzarea acestui filmuleţ, am încercat să înţeleg politica editorială a trustului Intact, aceea de a decredibiliza actuala putere. Am încercat să înţeleg că acest trust este de fapt sigla alianţei PNL-PC. Am acceptat ca această alianţă comunistă luptă cu toate mijloacele pe care le are la dispoziţie, pentru a ajunge la putere. După difuzarea acelui filmuleţ în care fostul Premier Emil Boc este surprins într-o ipostază absolut normală şi fireacsă a unui individ care, după ce face sport trebuie să facă duş, nu mai pot accepta acest gen de jurnalism pe care trustul Impact îl promovează. Este dea dreptul scandalos şi periculos în acelaşi timp, este un atantat la intimitatea individuală şi de aceea, mă alătur iniţiativei dumneavoastră de a protesta şi pe această cale, la acest tip de jurnalism. De aceea consider că, instituţiile abilitate ale statului care sunt plătite din taxele nostre să ne apere drepturile instituţionale, în speţă CNA, să ia măsuri exemplare împotriva trustului Impact, tocmai pentru ca în viitor să nu ne mai confruntăm cu acest gen de derapaje.