Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

/ #987

2012-01-31 19:18

DA! Vreau schimbare,in adevaratul sens al cuvantului! Nu mai vreau sa vad aceeasi"politicieni",pe care i-am vazut in ultimii douazeci de ani,migrand dintr-un partid in altul,in functie de sansele pe care respectivul partid le are e a ajunge laa guvernare. Vreau sa ma simt OM, respectat pentru munca mea,pentru faptul ca din munca mea si a altora, isi umplu"alesii"buzunarele.Vreau sa-mi fie respectate drepturile,nu doar pe hartie sau in campanii electorale. Vreau sa vad ceva facut pentru noi ,oamenii de rand,care platim taxe si impozite, si nu beneficiem de nimic din ceea ce se face cu acesti bani.Ma gandesc in mod special la SPITALE, unitati de invatamant,teatre,etc.VREAU SA TRAIESC DECENT! NU VREAU AVERI,VREAU DOAR SA MA SIMT OM,NU VITA DE POVARA!Nu vreau sa-mi fie rusine sa spun ca sunt roman,nu vreau sa mai simt scarba fata de propria-mi tara, fata de agramatii aflati la guvernare si care se pretind a fi politicieni.Nu vreau sa plec din tara doar pentru ca aici nu mai e de trait! Oare e prea mult ce doresc?! Oare e prea mult sa cer alesilor sa se gandeasca in primul rand la tara si abia apoi la propriile interese?Ei ssunt ceea ce sunt datorita tarii. Ce au facut EI pentru tara? Au saracit-o, indobitocit-o, si au mintit-o! Au facut ceva bun? Eu una nu vad nimic,poate doar ca o ducem din ce in ce mai rau,sau ca mai rau de asa nu se mai poate!