SALVATI SERVICIUL DE URGENTA SMURD


Musafir

/ #170 sistemul de salvare din Romania

2012-01-12 17:54

nu pot sa spun ca nu este meritul dr.Raed Arafat,dar de ce nu se doreste si un alt sistem de urgenta,de ce le este frica de privat eu lucrez in privat din 1992 si nu am murit, da cand in 2009 am apelat la serviciul de urgenta(NU SMURD)in bacau la o distanta de 40 km avenit salvarea dupa aproximativ 2 ore, mentionez ca tatal meu era la limita de coma era in ianuarie 2009 ca sa faca caldura in acea salvare a trebuit sa platim atat soverul depe ambulanta cat si pe asistent,nu pot sa spun cand sa ajuns la spitalul de urgenta daca nu suna o persoana ca sa vorbeasca cu medicul de garda probabil tata murea ca cetateanul din Craiova sau Tg. Jiu intamplarea a fost in aceasi seara cu persoana plimbta din spital in spital si daca mai tin bine minte acea persoana a decedat, sa stiti ca de asta trebuie schibat acest sistem care este pus sa ia bani si de la viu si de la mort,sa fie deteminati sa munceasca cu frica ca pacientul sa nu se duca in alta parte, eu la sevici tremur tentru orice client in domeniul care lucrez sant sa de multi incat un cliet pierduit este un esec si patronul nu ma enumereaza dupa munca deousa, asa fratilor nu mai fiti asa rigizi ca oricum smurdul nu se desfiinteaza si dr. a facut niste locuri politice daca ati judeca un pic vati da seama.