GRATIEREA SI AMNISTIA


Musafir

/ #25

2020-03-30 06:57

Buna ziua,si eu sunt de acord,am copilul acolo,are o pedeapsa de 2 ani ,pentru prima data,a fost gasit cu marihuana,si l-au bagat in rand cu ceilalti ,un nemernic de procuror,in fine ,sunt multe de zis,si imi este teama ca cei care nu au comis crime,violuri ,si alte infractiuni grave,vor iesi mult mai afectati si inraiti ,cu gand de razbunare,sau cei mai sensibili ,anxiosi(cum este si fiul meu),pot sa cada in extrema cealalta ,sa isi faca singur rau... Si ,acum ,fiind si aceasta situatie,este normal sa le dea drumul acasa,asa cum fac atatea tari ,din mai multe motive,focarul de infectie se poate extinde si mai este o problema ,care ar trebui sa dea de gandit celor,cu ”rang mare”,din Guvern, economia tarii deja este praf ,si din ce in ce mai rau,noi nu o sa mai avem cu ce ne intretine,dar ce vor face cu atatia oameni inchisi in Penetenciare,cu ce ii vor intreetine,chir si pe angajatii lor,care sunt o gramada,utilitatile din Penetenciare,mancare ,etc.Ar trebui sa le dea de gandit capetelor ”rotunde”...Va multumesc ,ca mi-ati acordat timp pentru a-mi citi ,necazul.Multa sanatate,si am speranta ca ni se vor adeveri sperantele.