NU VREM "CASĂ REGALĂ" înfiinţată şi FINANŢATĂ din bani publici !


Musafir

/ #7

2019-04-10 19:52

Ma tot gindesc, ... .. dupa ce , numitul Carol a venit cu acte false in tara si instalat de niste tradatori , ca (rege) , Maria(numita regina) , a facut cumparaturi colosale (nejustificate) de la Marea Britanie, pentru a creste bugetul Angliei si a risipi bugetul Romaniei,,Ferdinant a dat tot tezaurul ,, nu prea este clar cui", tot pentru interesul lui si al strainilor, nepotul Carol , a furat cit a poftit muschii lui (si chiar ceilalti doi dinnaintea lui au facut la fel), iar Mihai , un fel de terchea - berchea , care a avut doar regenta de vreo doua ori , in timp ce tatal lui risipea prin lume furaciunile pe care le-a facut Romaniei, ma gindesc cum mai pot fi romani asa naivi sa creada in regalitate , Pe timpurile cind au exploatat crunt tara acesti impostori , acesti indivizi dubiosi , bietii romani au trait cele mai crunte vremuri.Nu m-am putut abtine sa nu fac macar un -rezumat al rezumatului , celor intimplate . Oare cum putem sa scapam de asemenea paraziti atit de periculosi. Nu am cunostinte juridice ca sa stiu cum sa procedez in mod legal , la stirpirea profitorilor paraziti, dar despre aceasta familie , am auzit foarte multe de la batrini care au mai prins acele vremuri



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...