VECHIUL SPITAL DIN URZICENI = CAMIN PENTRU PERSOANE VÂRSTNICE

Asociatia Urziceniul Tau/ Av. George Iulian Dinu

/ #7

2011-12-01 20:50

Este corect, din graba am scris „devualat” in loc de „devoalat”. Îmi recunosc greseala, neintentionata, de altfel. Cu celelalte afirmatii, exprimate de dumneavoastra, insa nu pot fi de acord. Din punctul meu de vedere, de ceva timp suntem condusi de o adunatura de caraghiosi, denumiti „consilieri locali”, manipulati de un analfabet cu diploma, denumit primar. Din aceasta cauza acest oras a ajuns, unde a ajuns. În județ nu sunt suficiente camine pentru persoane varstnice. Cu o minima documentare, ați fi constatat ca centrul de la Slobozia are o capacitate de 140 de locuri, centrul de la Balaciu o capacitate de 80 de locuri, iar la Fierbinti centrul are o capacitate de 50 de locuri, toate aceste locatii fiind OCUPATE ÎN ÎNTREGIME. Mai mult, centrul de la Slobozia a beneficiat de sprijin financiar de la Fundatia „Dimitrie Sturza” in suma de 250.000 de euro, iar printr-un proiect finantat de U.E. (fonduri nerambursabile de 600.000 euro) si-au modernizat capacitatea de cazare. Iata ca eu aduc argumente in sprijinul acestui proiect. Dumneavoastra ce propuneti?