Anulare/Modificare lege statut fizioterapeut !

Nu am nimic cu nimeni

/ #45 Re:

2016-10-22 18:39

#41: Valeria -  

 Iti inteleg nemultumirea. Din pacate, si avem multe pacate in tara noastra, multe interese s-au tinut ca scaiul de aceasta profesie. Nu ca noi nu am fi vrut sa nu facem un studiu mai aprofundat, dimpotriva cred ca ar fi fost mai bine dpdvd profesional.Sa-i intrebam pe cei care au scimbat sistemul educational dupa cum au vrut( interesele lor). Exemplu: in Franta, in anul 2018 vor fi 0 ( ZERO ) absolventi de kinetoterapie deoarece specializarea de kinetoterapie s-a modificat la 4 ani de studiu acum. Insa asta nu inseamna ca generatia/ile dinaintea celei de 4 ani, vor avea un alt statut. Ma intorc la situatia din tara: REFORMA, tras linie pentru ce a fost pana acum si oferita o solutie pentru toti absolventii de pana la ora aceasta. Daca continuam sa ne scoatem ochii la nesfarsit, e clar ca ramanem pe loc. Apoi, trebuie sa stabilim de comun acord, care sa fie institutia care sa ofere specializarea de fizioterapie dar fara sa ii afecteze pe absolventi si actualii studenti( ultima generatie din vechile sisteme)..

Seara frumoasa!