Vrem siguranta in spitale pentru copii nostri!


Musafir

/ #36

2016-10-18 21:35

E strigator la cer ! Daca nu ne protejam copii pentru ce mai traim !?Si ma refer la toata tara copilul asta poate fi al meu,al tau ,cum te-ai simti ? Sa fie Mathias al meu nimic in lumea asta nu ar putea sa il inlocuiasca,nici o dreptate divina,nici una financiara !!!Mi-as vrea doar puiul ,as vrea zile sa il vad mare ,sanatos ,fericit si realizat ! Daca medici nu isi mai salveaza/fac meseria cu sufletul pentru ce mai profeseaza? Pentru ce ? Nu oare pentru a salva ? De ce atata nepasare ?Dormiti in somnul cel de veci?Dormiti cu toti in ghete !!! Dormiti dar pana cand ? Astazi e doar o mama anonima ,maine poate fi fiul tau,nepotul tau,e nedrept ! Si nimeni,nu ti-l v-a mai putea da inapoi ,nici un alt copil nu v-a fi ca el ! Iohanis ce faci ? Tot in vacanta cu familia? Mai poti? FA CEVA PENTRU TARA,PENTRU COPII NOSTRI,PENTRU PARINTII,BUNICI,TINERI !!!! FACETI BISERICI ??? LASATI-O DRACU DE CREDINTA NU IN SF. PARASCHIVA SI COZILE IMENSE STA CREDINTA CI IN SUFLETELE FIECARUIA ,FACETI SPITALE DOTATE CU MEDICI APTI ,NU SPITALE DE STAT IN CARE SE ASTEAPTA SPAGA PENTRU A FI TRATAT CUM SE CUVINE !!! CAT DE TRIST POATE FI SI PENTRU CE DRACU SA MAI TRAIESTI CAND TE TREZESTI NEPUTINCIOS SA ITI MAI VEZI COPILUL SANATOS ,ZAMBIND PRINVINDU-I CHIPUL ANGELIC !!!! DORMITI! CONDOLEANTE DIN SUFLET FAMILIEI,E GROAZNIC DE DUREROS ,NU AS VREA SA TREACA NICI CEL MAI APRIG DUSMAN PRINTR-O ASEMENEA DURERE ! E IN ZADAR SA ZIC ''FITI PUTERNICI'' ... REGRETELE SUNT NESEMNIFICATIVE ACUM ! :(