Avem nevoie de moase!


Musafir

/ #79

2016-08-19 05:33

Pt ca am avut marea binecuvantare sa cunosc si sa am moasele langa mine cand am mascut pe toti cei 3 copii ai mei. Cea mai mare a fost nascuta in Anglia! Moasele au fost cele care m-au invatat frumusetea fara margini care exista nu doar in sarcina, dar chiar si in momentul nasterii. Si la Tg Mures, cel putin, cu ceilalti 2 mai mici am avut parte de moase care nu doar au stat fizic langa mine, si psihic si emotional au fost! Blande dar ferme, stiau ca e extrem de dureros, dar strangerea lor de mana a facut minuni! Si da, au venit si dupa nastere sa se bucure cu mine de prichindei! Aici in Romania, din start mi s-a spus ca datorita conditiei mele fizice, cezariana e singura optiune! Lacrimi, frustrari...a fost greu sa pot sa inteleg de ce nu pot sa nasc natural, normal. Dar in Anglia, mi s-a zis ca cezariana e ultima solutie, ca primesc tot sprijinul de care am nevoie pt a avea cea mai frumoasa experienta a nasterii. Si asa a fost! Dumnezeu mi-a oferit aceasta sansa! Sunt pro moase, pro alaptare!!!