Petitie pentru infiintarea Politiei Animalelor si Naturii


Musafir

/ #1418

2016-07-07 10:27

Am vazut intr-o zi in apropierea unei statii de autobuz din sectorul 4 intr-un spatiu ingradit cu plasa de sirma un ciine maidanez care pur si simplu nu mai avea partea de jos a picioarelor din fata, se chinuia sa stea sau chiar sa mearga pe cioturile pline de singe, nu stiu cum ajunsese in starea aia dar probabil traia inca pentru ca patise asa ceva foarte recent dupa cum singera si scheuna. Nu va puteti inchipui cum m-am simtit citeva zile dupa acest tablou, si acum il vad in fata ochilor, nu am avut pe cine sa anunt sa-l ajute, am sunat medicul meu veterinar dar mi-a spus ca situatia este complicata pentru ca e pe teren privat deci trebuie interventia politiei si nu stia daca acestia vor intervenii, deci oricum ca in Romania...... FOARTE, FOARTE complicat. In afara ii anuntam pe cei de la politia animalelor si amaritul ala de animal ar fi fost ajutat intr-un fel.
Ma rog la D-zeu sa nu mai vad ceva asemanator, si ma mai rog sa apuc ziua cind vom trai si noi in tara asta asa cum traiesc cei din afara, in care banii nostrii care ni se cer ni se intorc in servicii, nu iintra in buzunarele celor pe care-i vedem destul de des pe la tv. cu apelative de gulere albe, regi, animale politice, baieti destepti...etc. Sunt niste infractori de la care ar trebui recuperat prejudiciul si sa raspunda pentru faptele lor nu sa umble reporterii printre picioarele lor rugindu- sa dea interviuri la breaking news.