Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #47003 CAT DE PROST POTI SA FI TU, EMIL GHIOCA? DE CE A FOST NEVOIE SA-TI FALSIFICI DECLARATIA DE AVERE?

2016-05-30 14:13

#46984: - CAT DE PROST POTI SA FI TU, EMIL GHIOCA? DE CE A FOST NEVOIE SA-TI FALSIFICI DECLARATIA DE AVERE? 

 Eu nu inteleg {sunt mai nou in bloc} si nu i inteleg pe vecinii mei din C5. Cum am putut si cum au putut sa-l tina in functia de presedinte de asociatie pe acest individ dubios!!!

Ce zice LEGEA nr. 230/2007, actualizata 2016, privind infiintarea, organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari (Actualizata prin Legea 34/2015 si Legea 277/2015)
"Art. 9
Proprietarii membri ai asociatiei de proprietari au dreptul sa participe, cu drept de vot, la adunarea generala a proprietarilor, sa isi inscrie candidatura, sa candideze, sa aleaga si sa fie alesi in structura organizatorica a asociatiei de proprietari. Pentru a beneficia de dreptul de a fi ales, persoana in cauza trebuie sa aiba capacitate deplina de exercitiu".

Asta nu are proprietate nici el si nici nevasta apartamentul in care locuieste dar este presedinte. Mai nou a angajat la asociatie un casier consatean cu el care locuieste in blocul vecin.
Nu cumva se pregateste sa ne lase cu ochii in soare si cu un gol in buzunare.

Hai ca m ati pus pe ganduri.
Trebuie sa vorbesc cuvecinii sa vedem ei ce parere au.
Adevarul este ca se tot lauda ba ca si-a cumparat o casa pe bulevard, ba apartament la Sibiu, dar daca este asa de ce in declaratia de avere nu are nici o proprietate nici el si nici nevasta sa?