Fumatul Permis in Locuri Special Amenajate in Spatiile Publice - Semneaza si da Share !

Rusine

/ #598

2016-03-19 08:36

Sa facă domne separeuri pt fumători! Stau sa ma ascund pe la colturi ca infractorii cand vreau sa ma delectez cu o țigară... E viciul meu, sunt banii mei castigati cinstit, e sănătatea mea! E DISCRIMINARE, HOȚIE SI PROSTIE PE FATA! Prin legea asta ne obligă sa cumpărăm tigara electronică cea de toate zilele si toate doar pt simplu fapt ca ruda lui cutarescu ( nepotisme ca de obicei) si-a deschis afacere cu țigări electronice si nu prea are profit... De ce nu retrag legea aia cu pensiile de parlamentari nesimțite? Stau ca porcii ( scuzati-mi va rog expresia ) o viata intreaga si nu fac altceva decat sa mănânce, sa doarmă si sa cace, iar din cand in cand un concediu prin țările calde sau o vilă prin nu stiu ce statiune montana. Schimba masinile mai ceva ca pe sosete, haine de firma, posetuta semnata de nu stiu ce designer de sute de mii de euro cand altul se duce si da cu sapa la camp o zi întreagă doar pt a pune seara pe masa mâncare copiilor. Ei sunt parlamentari si au drepturi... Rusine sa va fie! Si pe voi care nu fumați va sfătuiesc sa fiti revoltați de faptul ca salariul minim pe economie nu ne asigura un trai decent, cu atât mai putin urmasilor nostri; ca se va scoate programul " Prima casa " de pe piata; ca sistemul medical din România este la pământ si cu toți banii care ii opreste CAS-ul din salarii si pensii cand ajungi la spital trebuie sa iti cumperi tu tot pana la ultimul ac! Nu va suparati ca cerem sa ni se faca dreptate!