Transformarea in IMPERIU

NSPNTJ

/ #1 Sunteți năstrușnic

2016-02-29 15:15

   1. Un patriot adevărat respectă limba română care în plus este și cea mai evoluată limbă de pe planetă. Pentru detalii click Aici;

  2. Vă adresați acestui parlament umflat cu siringa format în majoritate din ..., care seamănă cu toate parlamentele alese de noi "pe o bere și trei mici" după Lovitura Antiromânească din Dec 1989;

   3. La ce folosește numele dacă am vândut țara pe nimic la străini și am amanetat viitorul a cel puțin șapte generații? Pe de altă parte orice imperiu este legat de războaie, vărsare de sânge uman și nu numai, suferință umană, hoție, etc. Ori noi românii nu numai că n-am furat de la nimeni din contră;

   4. Nici marele Burebista nu s-a numit împărat ci doar rege deși a creat cel mai mare regat din Europa (strict din spațiul european) și din toate timpurile. El a avut conștiința și a reușit performanța să-și unească neamul. Regatul său se întindea aproximativ de la Salonic la Marea Baltică și de la Boemia (Cehia) până dincolo de Nipru și Bug. Urmașii inconștienți l-au făcut praf și au ușurat "opera" de mai târziu a migratorilor. Toți vecinii noștrii dar și alții nevecini stau "în gazdă" la Burebista și încă nu i-au plătit "chiria" și daune pe cel puțin un mileniu. Obrăznicia acestora față de români și România este inimaginabilă. Nu mai vorbesc de tratamentul la care au fost și sunt supuși românii care au supraviețuit (după genocid, deznaționalizare, transmutări sau deportări de populație,etc.) în granițele pământului furat de la românii nevolnici la acea vreme. N-au dreptul la limba maternă nici la școală și nici la biserică!

    5. Nu este bine să "râvniți" la imperii și la "opera" lor! Epoca imperiilor a cam apus sau ar trebui să apună. Totuși unele imperii nu renunță și s-au deghizat prin "vopsirea părului", etc. În plus asistăm la apariția a noi imperii "deghizate" și mult mai perfide în "metodele" aplicate de a cuceri/domina popoarele planetei!

     Deci, ocupați-vă de probleme mai mici și corecte din toate punctele de vedere. Cea mai gravă problemă este nesimțirea acestor generații care se comportă ca o turmă și care au călcat pe jertfa a zeci de milioane de români cu mormânt necunoscut din Germania și până la Vladivostok. Fără jertfa lor noi am fi vorbit "tomu nazad" / "nem rudom", etc.! Majoritatea din aceste generații nu au respect față de neamul românesc și față de țară!