România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

/ #5957

2016-01-11 21:53

Semnez aceasta petitie pentru ca sunt mandru sa fiu crestin practicant, roman, belgian, european, om, copil iubit de Dumnezeu, de parinti, de familie si de frati chiar daca trecem prin multe incercari, doresc binele tuturor oamenilor, famililor, copiilor si chiar si parintilor. Oameni mai saraci sau mai bogati, mai cu scoala sau cu mai putina..., orice OM are dreptul sa aiba o familie normala, o sotie, copii, o credinta, are dreptul la VIATA. Si toti stim ce inseamna sa fii OM.
Nu exista perfectiune dar cred din toata inima ca familia Bodnariu este compusa de OAMENI cu suflet si cu inima, pentru copii lor. Copii sunt Viata pentru parinti cu inima de om. Stiu despre ce vorbesc! Daca le iei copii e ca si cum le iei viata lor, pentru ca din iei a iesit aceasta viata. Copii si viata nu sunt o afacere sau o proprietate a caruiva. Sunt darul lui Dumnezeu pentru fiecare om, nu pentru un stat, o organizatie sau un om. Este o crima sa iei copii de la parinti lor adevarati. Cand vor intelege acesti copii ce a facut aceasta organizatie, nu o va ierta nici o data! Asta e parerea mea!