O lege unitară pentru toți eroii necuvântători!


Musafir

/ #765

2016-01-07 16:36

am semnat aceasta petitie inca de la lansare ,dar doresc sa fac un comentariu nu pentru a justifica semnarea ci pentru a-mi spune o parere despre oameni ( despre necuvintatoare am o parere mult mai buna ! ).inca din copilarie am fost inconjurat de animale de casa , dar mult mai tirziu am inteles ce inseamna diferenta dintre om si animal. m-am convins pe propria piele de faptul ca NICI UN OM NU ESTE ATACAT DE UN CIINE ATUNCI CIND CIINELE ESTE TRATAT/PRIVIT CORECT,in sensul ca daca iubesti animalele si nu te temi de ele,niciodata nu vei avea de suferit din partea lor. personal eu am o teorie pe care mi-am verificat-o de fiecare data: daca intilnesti un ciine necunoscut ,fie el mare sau mic , priveste-l in ochi,vorbeste-i blind si frumos dar mia ales nu ii tntoarce spatele ( fii cu ochii pe el si vorbeste-i frumos pina iesi din raza lui de actiune );in tot acest timp nu trebuie sa te gindesti ca te va ataca deoarece ii transmiti acest gind , va simti frica si va incerca sa te atace .
veti fi surprinsi sa constatati ca chiar si cei mai fiorosi ciini vor fi dominati/calmati de aceasta atitudine a dumneavoastra.
in plus atunci cind intilniti un ciine care pare afresiv si va latra ,vorbitii fromos si cu blindete, lasat-l sa va miroasa si veti deveni prieteni ( adica EL VA VA ACCEPTA ).
inca din copilarie am fost muscat grav de niste ciini care isi aparau teritoriul , si de atunci am inteles ca trebuie sa rezolv problema intii cu mine,adica sa nu imi mai fie teama,dar mult mai tirziu am inteles ca trebuie sa fim prieteni,intrucit ciini/animalele au un comportament normal,noi oamenii suntem ciudati ,parsivi si agresivi chiar intre noi ,dar ne aratam MUSCHII
fata de cei mai slabi si lipsiti de aparare,adica fata de animalele nevinovate.credeti-ma ca nu va spun povesti ci am trait toate astea in cei 68 de ani si sunt convins de justetea lor.
pentru a putea sa fim corecti fata de animale este nevoie ca sa ne educam copii inca din leagan sa accepte si sa iubeasca animalele ( sa nu le mai spunem: te musca ciinele sau vine ciinele si iti papa mincarea ) , sa-i educat atit la scoala/gradinita dar mai ales in familie. despre Legea lui Ionul cred ca este o mare facatura si o refulare a oamenilor slabi si josnici.
BINECUVINTATI ANIMALELE SI COPII !!!!