Drumurile Bihorului - pericol public!


Musafir

/ #27

2015-12-08 10:52

Locuiesc in Oradea cu familia de 6 ani, si inca 4 ani inainte facultatea, dar pentru ca suntem din Salaj,la sfarsit de saptamana mergem la parinti (bunici) in sat. De fiecare data cand mergem pe acest drum imi pun aceeasi intrebare: Oare cand vom avea si noi un drum Oradea-Nusfalau (Valcau) asa cum ar trebui sa fie, fara gropi, fara denivelari. Am observat ca s-a asfaltat portiunea de piatra si ma bucura foarte mult. I-am spus sotului ,,Of, am trait s-o vad si pe aceasta". Sper sa fie semnata de cat mai multe persoane si sa fie aprobata aceasta petitie pentru ca este mare nevoie.
Se doreste innoirea parcului auto in Romania. Pai cum sa-ti doresti sa-ti cumperi o masina noua pe asa drumuri, pentru ca in timp de , hai sa nu spunem 2-3 luni, dar in 5-6 luni incepe sa se auda zgomote la masina, cade o bucsa, mai atingi pe jos (asfalt denivelat) si uite-asa te gasesti cu baia de ulei sparta, sau iti cade toba. Normal ca nu-si doreste nimeni sa arunce banii asa ,,pe fereastra". Bine ca ne cer taxe si impozite  (rovinete) si toate cele dar drumurile noastre sunt de tot rasul.

Va multumesc.