lnchisoarea pe viață pentru coruptie mai mare de 100.000 de euro


Musafir

/ #263

2015-11-07 17:22

Aceasta petitie am semnato deoarece din 89 am trait si asteptat sa se faca ceva bun cinstit si corect in tara noastra.Dar nu s-a facut,s-a distrus si furat ca in codru,chiar si codri intregi.sa nu m-ai spunem de industrie,combinate,fabrici ,uzine samd care puteau fi modernizate,puteau sa mentina oamenii la munca,si multe altele.Dar ei,hotii si banditii,indiferent de nume,an s-au culoare politica nu au facut absolut nimic in aceasta directie,m-ai rau au ascultat ordinele venite din exterior,mari bancheri,s-au oameni de afaceri,care pentru un pumn de creitari ne-au vindut si distrus rind pe rind resursele de venit ale cetatenilor,multimii,gloatei s-au cum vreti s-ai spuneti.Sa speram ca a sosit timpul ca acesti nemernici care ne-au distrus si vindut tara vor plati cu totii,cei vinovati,desi cred ca sint foarte putini nevinovati in sleahta lor.Vedem cu totii scheletele marilor fabrici si uzine,care cindva hraneau mii si sute de oameni,atitea cite m-ai sint si ramas in picioare in urma jafului si nu au ajuns fier vechi,crescatori de oi,vaci ,porci etc.D-lor oamenii in tara noastra mor de foame,cauta in gunoaie zi de zi,dar pe ei nu i-au interesat ca ,oamenii nu au bani pentru sanatate,locuri de munca,scoli.paine si cele trebuincioase pentru a supravietui.Tind sa cred ca ne urasc,ne-au gonit ani la rind sa fim sclavii altora,de ce d-lor va intreb,in tara noastra nu se puteau gasi solutii pentru a nu pleca afara,tara noastra nu are potential,ce nu avem noi d-lor,i-ar daca nu au fost bune ce am avut,va intreb strainilor carora le-ati vindut,paminturi,fabrici,combinate ,uzine etc,ma intreb si va intreb oare nu voi sinteti cei care ati comis un genocid m-ai mare acestei tari si popor m-ai rau decit comunistii,care de bine de rau in 89 n-ea lasat tara fara datorii,dar voi, voi ce ati facut,ale cui interese si ordine le-ati urmat si executat?.