Romania forma de guvernamant - REPUBLICA PREZIDENTIALA!!!


Musafir

/ #28

2015-11-06 20:20

Vreau schimbarea in totalitate a parlamentarilor care sunt corupti care sunt urmariti penal sau a celora care au fost retinuti sau condamnati si lasati liber,sa se redeschida dosarele celor care sunt cu semnul intrebari si confiscarea tuturor averilor care nu sunt justificate. Toate putregaile batrine din clasa politica sa fie inlaturate si taiate indemnizatile pe care le primesc toate primariile din tara sa fie verificate de abuzurile care se fac si sa fie trasi la raspundere si sa nu mai aiba dreptul la al doilea mandat pentru ca se lungesc tentacolele si iarasi isi bat joc de tara in care traim si ne chinuim. Am dori sa stim pregatirea fiecarui politician si de unde se trage sa descoperim cine a fost binenteles si pregatirea lor pentru ca sunt milti ce lucreaza in aparatul Romin si nu stiu nici cum-i cheama,vrem sa nu mai aiba atitea zise secletare linga ei cu care maninca bani tari si masa de zos sa moara de frig,foame,boli si multe altele.INCEPIND de la Primari de Comuna si pina la virful celui mai inalt nivel care abuzeaza de functi si nusi respecta indatoririle sa fie automat distituiti din functie si sa nu mai poata avea dreptul de conducere.Toate femeile care lucra in slujba statului sa nu mai fie alese pentru felul in care arata adica (FRUMOASE) si sa fie alese dupa pregatirea lor nu conteaza chiar daca au mici handicapuri,am mai dori presa sa fie lasata sasi faca treaba asa cum stiu ei mai bine.O alta mare dorinta ar fi ca:sa nu mai fie lasati la posturile de TELEVIZIUNE sa faca diferite comentari acei ce au avut probleme cu Justitia,sau cei vizati de multe alte probleme care incearca sa distruga buna conduita a TINERETULUI cei de o virsta respectabila ar trebui sa stea linistiti acasa si sa nu mai dea atitea indicati ca le-am auzit in ultimi 25 de ani fara sa se rezolve si numai sa se agraveze si din rau tot mai rau.DOAMNE AJUTA TARA ROMINEASCA SA SCAPE DE GREUL CE NE APASA PE FIECARE IN PARTE SI LICHELILE CE SE STIU LICHELE SA NU MAI AIBA LINISTE IN FAMILIILE LOR SI DUMNEZEU SA LE DEIE CE MERITA..........JOS,JOS APARATUL INVECHIT