Il vrem pe Ponta înapoi!

nilalala12
Musafir

/ #269

2015-11-06 18:53

nu este onorabil ca in urma unui eveniment nefericit sa cerem schimbari politice;
premierul este obligat sa rezolve problemele tarii, nu problema unui club de noapte;
daca pica un avion peste Bucuresti cine era vinovat presedintele,premierul,parlamentul;
totul este o mascarada, dupa 10 ani urati, cu un mascarici smecher presedinte si guverne de hoti, am avut o perioada de stabilitate, care probabil nu convine umilului presedinte;
hotii incep usor usor sa se regrupeze, sa nu credem ca ne schimbam peste noapte;
premierul avea datoria morala sa duca mandatul pana la capat,eu cred ca a fost las;
daca la orice impediment ne schimbam ca roata de la masina,nu pupam sa ajungem la o democratie autentica;
pentru ce este nevoie sa facem schimbari, alegerile sunt anul viitor, pana atunci societatea are dreptul si puterea sa se reorganizeze si in campania electorala sa-si prezinte candidatii si platformele;
parlamentul trebuie sa se intruneasca, nu sa s-ascunda ca si curcile si sa raspunda la solicitarile maselor;
cinste presedintelui pentru invitatia la discutii a societatii civile si voi urmari ce are de demonstrat, sper sa aiba sange romanesc.