Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!

Alexiuc

/ #1315

2015-11-05 05:07

Prosti sunt cei care inca mai cred in conducerea BOR. Oameni care intruchipeaza cu un succes extraordinar fatarnicia, lacomia si prostia. 

Nu in toate satele este o scoala, de aici rata mare de abandon scolar. Nu in toate satele este un medic, de aici rata mare a mortalitatii. Dar in fiecare sat este, cel putin, o biserica, de aici manipularea in masa prin ceaa ce numesc unii dumnezeu. 

Ati construit cacatul ala imens caruia i'ati zis catedrala neamului (refuz sa scriu cu majuscula). Carui neam? Neamului vostru se oameni prosti! Draga prea nesimtitule Daniel, te'ai gandit vreo secunda la fratii tai, la semenii tai? Cate adaposturi pentru cei care nu au unde sa puna capul jos sa inchida si ei un ochi puteai ridica cu fondurile stranse din donatii puteai ridica?

Mi'e mila de preotii care chiar slujesc, dar fata de BOR am cea mai mare dispretuire!

Prea nesimtitule Daniel, cum nu faci nimic constructiv in viata ta, sper sa citesti comentariile acestor petitii, sa te poti schimba ca om, sa primesti mantuirea, luate'ar dracu sa te imbrace de ipocrit!!