VREM SPITALE NU CATEDRALE

linutzu

/ #1045 Rooney Calin

2015-11-03 23:46

Am o problema mare de tot cu porcaria asta numita  relegie. La noi in tara  a devenit  o meserie foarte buna sa devi  preot.  Mie  sincer mi  se  pare o porcarie  avand in vedere ca  VT (si da, fiind ateu am citit-o mai mult pentru amuzamentul meu) este plin de incesturi, pruncucidere, masacre, fraternicism, crime in numele barbosului sau mai stiu eu cui, chiar mi se pare o porcarie. Cum poti crede in ceva care este invizibil, care nu-ti da nici un semn c-ar exista si care nici macar nu este omnipotent si care mai ales a comis atatea crime atroce? Plus ca VT cu NT se bat cap in cap. VT este exact ca si coranul pentru islamisti, in VT ai voie sa ucizi, sa bati, si sa batjocoresti o femeie cum vrei tu, daca la femei li se pare ok atunci eu chiar nu stiu ce sa mai zic ca si barbat, mie mi se pare o porcarie. A si apropo, pentru toti cre(s)tinii care probabil au intrat si aici sa ne injure, daca gizaz-ul/mnieza-ul vostru e chiar atat de omnipotent, cum se face ca a facut atat de multe greseli si ca lumea e plina de rau? Exista tari in care rata de ateism e aproape de 90% si nu exista crime, sau puscarii, cum se face ca intr-un stat democrat de drept exista? Si ca B.O.R. trage anual peste 500 milioane de euro din bugetul statului? Cum?Va ro sa-mi explicati si mie. Pe scurt, as darama toate bisericile din romania, m-as caca pe toti preotii vostri, iar cum noi nu am avea dreptul sa ne bucuram de zilele voastre libere, pe care apropo ma cac, nici voi nu ati avea dreptul sa va bucurati de tot ceea ce a creat stiinta si anume: electricitate, apa potabila la robinet, internetul, calculator/laptop/televizor/tableta/smartphone-ul, medicina s.a. Apropo, ca veni vorba de medicina care apropo e o latura a stiintei care a fost descoperita cand mnieza-ul/gizas-ul vostru nu exista si cel ce a creat-o mai era si pagan(ateu) si a fost ars le rug pentru profanare ds cadavre, de ce mergeti la spital si nu la biserica? Sunte-ti doar niste cretini habotnici, lingatori de moaste, care nici macar nu cititi biblia dar va dati mari cretini prin injuraturi si alte cele. Sunte-ti niste ipocriti!!!