Alexandru Florian, Poporul Român te declară indezirabil!


Musafir

/ #243

2015-09-06 18:59

Pentru ca nu mi se pare normal sa condamnam niste oameni aiurea! Asa cum au fost si oameni printre comunisti asa au fost si oameni printre legionari! Ca au fost citiva, multi-putini nu stiu, care trebuiau condamnati penal pentru ce au facut, da sint de acord! O parte au si fost condamnati de Carol, Antonescu si comunisti! ii condamna iar? Dar de ce nu ii condamna nimeni pe evreii care au impus comunismul in Romania? Si m-am saturat sa aud de Holocaust! A luat cineva recensamintele din 1939 sa le compare cu cele din 1945-1946? Citi evrei au plecat in Israel din Romania? Asta se stie la fix! Hai sa vedem ce zice aritmetica! Citi Romani au murit in Razboiul altora, zic de cel de al doilea! Ca daca te uiti la finanatatorii lui Hitler din anii '30 ai sa gasesti si oameni de afaceri evrei! Nicio fiinta umana si neumana nu merita sa sufere! Sa moara in chinuri! S-a gindit domnul Florian ca cea mai mare parte dintre legionari erau nationalisti! Hai in Germania sau Franta sau Anglia ca eimgrant! Esti Ausslander pe viata! Astfel, cu ce difera legionarii nationalisti de Occidentalii din ziua de azi! Acei oameni au pus Romania mai presus de orice si au murit pentru ea! Este in stare domnul Florian sa lupte pentru tara sa? Eu unul nu cred! Nu cred ca va sta la Stalingrad sau in Tatra in transee cum a luptat bunicul meu! Special am spus stat, ca nici de stat nu ar sta pe acolo, decit poate in vizita!