DEMNITATE SI ONOARE, FARA PLICURI IN SPITALE!

PRO DEMINITATE

/ #196 Re: PENTRU PRO DEMNITATE.

2015-08-30 07:29

#195: - PENTRU PRO DEMNITATE. 

 Domnule draga in cazul in care ati citit tot ceea ce am scris , inseamna ca nu ati inteles nimic sau ati citit selectiv sa dea bine ca imagine, nimeni nu il dojeneste pe domnul doctor semnatar al petitiei din contra este de admirat ca a facut acest lucru, nu este de admirat ca a luat si spaga mai ales ca este intr-un spital de stat si ca nu a fost de acord cu acest lucru, cred ca ma scris clar ca toti am trecut si trecem prin acest flagel la locul nostru de munca unde lucram, am scris ca unii dintre noi traiesc adevarate drame in familie +drama de a fi bolnavi si pusi sa alegem intre viata, moarte sistem de stat-corupt +sistem privat corupt. Noi ca pacineti nu ne-am dat numele real pentru ca unii dintre noi chiar daca sunt in strainatate doresc sa se intoarca, altii suntem in tara, si dorim sa traim sa ne tratam cum putem sa nu riscam sa murim pentru ca am protestat impotriva unui sistem corupt si impotriva modului cum s-au facut partasi medicii la acest sistem, cei care au tacut unt vinovati prin tacere. Dvs medicii daca protestati si va dati numele real riscati serviciul pe care oricum il puteti compensa in mediul privat in Romania sau in strainatate pe salarii destul de mari, noi astia mai putin speciali si fara prea multe studii riscam viata noastra, sau sa ramanem mutilati , si sa ramanem si fara servici , ceea ce ar duce tot la moarte , REALIZATI ACEST LUCRU ?!! SAU VA INTERESEAZA DOAR DRAMA DOMNULUI DOCTOR! REALIZATI CA SUNTEM CATEVA SUTE DE MII DACA NU MILIOANE DE PACIENTI IN ROMANIA ! REALIZATI CA STATISTICILE OMS ARATA CA SUNTEM PE LOCUL I LA O MULTIME DE BOLI , CA NU AVEM PREA MULTE CAZURI RECUPERATE SI REDATE SOCIETATII ?!!! MEDICII DORESC SA NU PLATEASCA SA NU FIE URMARITI DE DNA, SAU ANAF, SA AIBA SI SALARII DE MII DE EURO, SA DETURNEZE SI BANI DIN CNAS,EVENTUAL DACA SE MAI POATE SA MAI PICE SI CEVA PE LANGA, NU NOI PACIENTII AM INGROPAT SISTEMUL DE SANATATE , NOI L-AM SUSTINUT SI PANA ACUM CU SPAGA+CNAS PLATIT LUNAR+IN MEDIUL PRIVAT !!! VI SE PARE CUMVA CA DIN CE AM SCRIS NU L-AM RESPECTAT PE DOMNUL DOCTOR?!! SA STITI CEVA CHIAR DACA DE MULTE ORI INJURAM IN SPATE CA NU NE CONVINE MACAR AVEM DECENTA SA PURTAM RESPECT MEDICILOR , MERGEM CU CAPUL PLECAT LA EI, CU UMILINTA, SI PURTAM RESPECT SI MESERIEI IN SINE PENTRU CA PRESUPUNE PASIUNE VOCATIE !!UNII DINTRE NOI FAC O MESERIE DE NEVOIE CA SA SE INTRETINA ALTII O FAC DIN PASIUNE SI VOCATIE CEL PUTIN ASA SE PRESUPUNE , IAR ALTII NU AJUNG SA-SI URMEZE PASIUNEA SAU VOCATIA DIN CAUZA SARACIEI SAU A BOLII, !!

RECENT SATULA DE PLIMBAT INTRE STAT SI PRIVAT PENTRU O AFECTIUNE CARE NU-MI DA PACE SI AM FOST DIAGNOSTICATA ERONAT 1 AN SI JUMATATE DESI AM MERS LA CONTROL AM SESIZAT AFECTIUNEA , AM ALES SA FAC RMN PE BANII MEI, SI SA ALEG UN ALT MEDIC DE LA PRIVAT SA FAC UN GEN DE TRATAMENTE NEINTRODUSE IN SISTEMUL DE SATANATE PUBLIC, DECI AM PLATIT CONSULTATIA,(NU AM SA DAU NUMELE CLINICII SI NICI AL MEDICULUI,)S-A UITAT LA RMN , S-A UITAT PE BILETELE DE IESIRE DIN SPITAL, SI CE SA VEZI IMI SPUNE CA TREBUIE SA MAI FAC O SERIE DE RMN-URI VREO DOUA, SI O ALTA INVESTIGATIE IMAGISTICA SCUMPA, PT ACEST LUCRU M-A CHEMAT LA O ALTA CLINICA  PRIVATA UNDE DANSUL ACTIVEAZA CU BILET DE TRIMITERE DE LA MEDICUL DE FAMILIE, SA IMI DEA BILETE DE TRIMITERE CATRE O ALTA CLINICA SA FAC RMN-URILE SI ACEA INVESTIGATIE IMAGISTICA ... !!

CARE ESTE SCOPUL ?!! CAND SE VEDE CLAR PE ACEST RMN CE AM, SI PE ALTE ANALIZE?!! SA VA SPUN CA NU ESTE PRIMA DATA CAND MI SE INTAMPLA ACEST LUCRU ?! SAU O SA-MI RASPUNDETI CUM A RASPUNS DL PRESEDINTE JOHANIS PROFESORILOR CITEZ:"GHINION "! SA VA SPUN CA SUNTEM TOT MAI MULTI IN ACEASTA SITUATIE , CHIAR TOTI AVEM GHINION ?!! SUNTEM SINGURA TARA UNDE EXISTA TURSIM MEDICAL CRED !!NU AM AUZIT ASA CEVA IN NICI O TARA DIN LUME !!TURISM MEDICAL SI STOMATOLOGIC !! CRED CA AVEM CELE MAI MULTE CLINICI SI SPITALE PRIVATE PE CAP DE LOCUITOR DIN EUROPA !! IN CONDITIILE IN CARE SUNT VREO 4 MILIOANE DE ROMANI PLECATI PESTE GRANITE ! ROMANI CARE AU PLATIT CNAS !!NOI NU PE DOMNUL DOCTOR IL DOJENIM , DANSULUI II MULTUMIM , MACAR TOT A FACUT FRONT COMUN CU NOI !!STITI GRESEALA RECUNOSCUTA ESTE PE JUMATATE IERTATA, DAR DOAR PE JUMATATE , DVS M-ATI IERTA PE MINE DACA C-AS BAGA MANA IN BUZUNARE ?!! SI V-AS SPUNE CA AM FURAT DE FOAME SA IMI INTRETIN FAMILA ?!! FIRESTE CA NU M-ATI IERTA?! DACA V-AS SPARGE CASA SAU MASINA ?!! SAU CHIAR EXEMPLUL DAT LA TV,DACA AS FI POMPIER SI V-AR ARDE CASA, SI V-AS SPUNE CA NU POT SA DESCHID FURTUNUL DE APA DECAT PENTRU O ANUMITA SUMA, SAU AS GASI DIVERSE MOTIVE SA NU IL DESCHID POATE PRIMESC CEVA !

 

«Am vândut tablouri ca să-mi pot repara proteza de la picior»CLICK PE TILTU,DE CE?!! PTOTEZELE SI ORTEZELE SUNT DECONTATE DE CASA !! PERSOANELE CU DISABILITATI AR TREBUI SA FIE SCUTITE CONFORM LEGII !!