Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

/ #44161

2015-08-16 23:50

Pentruca m-am nascut si am trait 64 de ani in tara MEA semnez aceasta petitie prin care-mi exprim dispretul fata de clasa politica care cu nerusinare sfideaza poporu roman,atat de incrcat de-a lungul veacurilor.
Sunt socata de incompetenta lor si de aceea cred cu tarie ca avem nevoie de o democratie adevarata ,de o noua generatie de parlamentari bine pregatiti profesional care sa apere interesele tarii si ale populatiei.
Pentru asta avem nevoie de un invatamant competitiv,de medici bine pregatiti profsiona,de o justitie drepta etc.
Ca atare consider ca toti trebuie sa fie remunerati coresponzator dar in limitele decentei.
In sprijinul bugetului de stat conside ca impozitarea celor bogati trebuie facuta la fel ca in tarile occidentale aceasta fiind necesara cu prioritate.[cu un procent foarte mare.],lasand saracii sa respire si sa aiba mancare si cele necesare unui trai decent.
Ca o paranteza consider taierea teiilor si a copacilor in general, oriunde ar fi ,ca o crima impotriva umanitatii si care trebuie pedepsita ca atare.