Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

Delia

/ #37413 Re: Ce sa faca presedintele?

2015-07-22 18:01

#37335: -  

 N-are ce sa faca presedintele, decat sa constate si sa dea si el cu trambita cum facem noi. Sau sa ceara demisii, in gol, cum a mai facut-o si cu alte ocazii. Institutia prezidentiala in Romania nu are atata putere pe cat crede poporul. Procurorul e de vina pentru ca nu face recurs. Ar trebui facuta o ancheta in cazul respectiv, sa se observe daca judecatorul si procurorul si-au facut treaba cum trebuie, sau daca au fost cumparati. Am inteles ca s-a si inceput o ancheta acolo, insa degeaba ii gaseste vinovati. Atata vreme cat nu se schimba legea asta atat de permisibila, vitele astea sapte nu vor intra la inchisoare nici daca vine un procuror cinstit. Daca am inteles eu bine, conform legii in vigoare, un astfel de caz cere arest la domiciliu, insa dupa ce judecatorii ar fi facut cererea respectiva, s-au lovit de faptul ca arestul la domiciliu a fost desfiintat din Romania acum ceva vreme, si, neavand alta procedura de aplicat, i-au lasat sub cercetare in libertate. Este, intr-adevar, rusinos, ca ne incurcam de legi care se bat cap in cap si nu ne permit sa trimitem cele mai abjecte scursuri ale societatii in care traim acolo unde le e locul. :(