Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Anonymous

/ #40976 Sa fim uniti!

2015-07-03 17:56

Sunt unul dintre oamenii pe care i-ati injurat pe presupuneri si supozitii, dar care nu a ripostat niciodata pentru ca suntem colegi. Sunt aceeasi persoana care am postat pe aceasta petitie "VINEREA NEAGRA PENTRU GICU PIPEREA SI NAE BALAN"...

In loc sa va puneti intrebari ca :

-ce se va intampla cu locu_rile de munca?( alea care mai sunt)

-de ce ati destramat un sindicat puternic?

-ce se intampla cu actualul CCM?

-va mai functiona Oltchimul?

stati toata ziua si va injurati reciproc, iar cand totul se va termina, ne vom linge toti ranile si nici atunci nu stiu daca unii dintre noi ne vom da seama cat de dobitoci am fost, cat de manipu_lati am fost, preocupati de a ne jigni reciproc, cu sau fara motiv. In tot acest timp judiciarii, specialul si toata conducerea Oltchim isi umplu  conturile din munca noastra. Ati vrut majoritatea sa scapati de Diculoiu. Vi s-a implinit visul.Omul asta de bine de rau nu mai avea pe nimeni in Oltchim si nu avea ce pierde din lupta cu administratia. Acum a mai aparut inca un sindicat aservit conducerii, numit SLO. Asta vor face cei din actualul Birou Executiv al SLO, ne vor vinde pe toti si la cat sunt de competenti ne vor vinde si ieftin. " FIE CAT O FI NUMAI SA FIE".

In timpul asta de deruta a oamenilor, celelalte sindicate pozeaza in "BINEFACATORI  SI SALVATORI" ai omenirii, ai orfanilor din SLO, numai sa-si atraga cat mai multi adepti care sa mai cotizeze si ei ceva ca de: " nici un ban in plus nu strica" mai ales cand vine din "binecuvantata prosteala".

Acum urmeaza intrebarea : Ce mai putem face?

Pe dracu, ne injuram si ne denigram reciproc pe petitii si pe la colturi.

Ar fi bine ca pe aceasta petitie si nu numai, sa incercam sa ne apropiem cat mai mult, sa actionam cumva impreuna ca doar "UNITATEA NOASTRA VA REUSI SA SPERIE INTREAGA STRUCTURA DE CONDUCERE"

Sa ne alegem un coordonator fara interese la Oltchim,dar demn, sa ne unim cumva in jurul lui si sa scapam de cloaca asta penala de la Oltchim.

Va asigur ca administratia oltchim permanent va rade de cei care ingenuncheaza in fata ei si nu va rade de cei care au c_urajul sa i se opuna.

UNITI-VA !!!!!!!!!!!

TRATATII CU INDIFERENTA PE CEI CE VA C_URTEAZA PENTRU A VA PROSTI!