Vrem Rejudecarea Procesului Nedrept România contra Dan Diaconescu


Musafir

/ #216

2015-05-28 18:06

Justitiarul de Hunedoara !

Astazi sunt arestat la domiciliul , de 184 de zile pe suspiciune rezonabila ,pentru infractiunea de omor deosebit de grav ,o fapta care s-a facut in anul 1998 ,unde a fost deschis un dosar de lovitura cauzatoare de moarte si prescrisa cu hotarare definitiva de clasare data de procuror in anul 2008 .
In fapt sunt nevinovat , au venit martori care au spus ca , au vazut o persoana cu ciocate cu sunge pe ciocate cu geaca de piele si cu mustata care a batut pe victima decedata ,eu nu am purtat ciocate si nici geaca de piele si nici mustata ,nu exista adn -ul meu ,nu exista amprentele mele ,nu exista urmele mele ,nu exista filmare sau inregistrare cu mine pentru ca nu am fost acol-o ,nu am atins aceasta persoana nici cu un deget ,martorii au spus ca nu m-au vazut prin baruri si nici pe strazi , mai mult cand a fost dusa la spital victima si intrebata cine la batut a spus Butunoiu ,nu a spus numele meu nici nu a scris pe o hartie numele meu ,a trait 8 zile in spital ,mai mult in poze nu are ochi vineti ,nu are nasul umflat si nici buza sparta .
Mi s-a facut o inscenare de procurori prin abuz de putere ,prin nelegalitati ,prin forta si autoritatea legii ,dar eu stiu ca ,dreptatea mea este mai mare si mai adevarata .Mi s-a spus ca am scris prea mult pe facebook despre nelegalitatile facute de teroristii romani legitimati de stat .Eu am deschis un proces de daune materiale si morale pentru ca ,am o decizie de achitare definitiva ,acestai motivul arestarii mele ,asa decid magistratii s-a se razbune cand spui adevarul .

Unde dreptate nu este ,intervin teroristii romani legitimati de stat si stapanesc coruptia ,nelegalitatile si abuzurile .

http://legeaz.net/noul-cod-procedura-penala-ncpp/art-6