MAGISTRATII TREBUIE SA RASPUNDA PENTRU ERORILE JUDICIARE


Musafir

/ #392

2015-05-04 10:19

Am semnat pentru ca atunci cand un medic greseste...plateste ,insa nimic din ce a facut bun pana la greseala nu e luat in seama.Nu este nici-o scuza pentru o astfel de greseala pentru viata si sanatatea oamenilor,dar pentru un om nevinovat ce a ajuns datorita unei erori judiciare inchis , cine plateste....?
Cand ai o meserie de raspundere nu te joci cu asa ceva,dar cat de cinstit e cel ce greseste...?Pun premiza ca a facut-o intentionat.Normal e sa se faca cercetari si sa fie despagubit cel nevinovat.Nenorocirea e ca Justitia nu e legata la ochi pentru impartialitate,e o biata curva ce tine in unele cazuri cu cine da mai mult.Dece dispretuiesc avocatii...?Sunt tagma cea mai josnica ,avocatul fetei mele s-a dat  cu buna inima (si nu degeaba) cu turcoaica ce trebuia sa plateasca salariile .Am platit o suma legala ,corecta cat a zis, cu chitanta si etc. si a tinut pe loc procesul spre a fugi din tara nemernica.Sunt unii care se vand si pe un pumn de margele.Asta este dreptatea in Romania. As da lege ca cei ce gresesc si se dovedeste ca au focut-o voit sa nu mai profeseze in veci.Nimeni nu este mai presus de lege.