Manifest pentru o televiziune fara mizerii


Musafir

/ #238

2015-04-23 13:30

Imi permit sa completez ca pe langa oanenii normali din tara asta exista copii nascuti in capitalism care au NEVOI pe care noi parintii (pe jumatate capitalisti) incercam sau invatam sa le auzim , dar bunicii lor (din vremea comunista) nici nu vor sa accepte ideea ca un copil are nevoi de care trebuie sa tinem seama.Si tocmai aceasta generatie umple statisticile televiziunilor.Ei sunt cei care urmaresc doar genul de emisiuni cu scandal .Are oare cineva curajul sa-i reeduce printr-o emisiune pe acesti oameni si sa-i ajute sa se bucure de ultimii lor ani de viata integrandu-i in realitatea in care traiesc copii si nepotii lor?Chiar si noi , parintii suntem debusolati si avem nevoie de sprijin si din partea televiziunilor pentru a schimba sistemul de invatamant in care ne taram copiii.Avem nevoie sa ne reeducam si sa uitam de tehnicile de ''dresaj'' de care am avut parte in comunism.Sarcina parintilor nostri a fost mult mai usoara avand in vedere ca n-am avut atatea tentatii in jurul nostru, dar acum copiii nostri le au la tot pasul si noi avem nevoie de indrumari sa-i putem convinge sa aleaga varianta corecta.Ajuta-ti-ne, va rugam!Intoxica-ti-ne, va rugam ,cu metode de educatie si tehnici de reeducare!Provincia e cu 10 ani in urma in toate privintele.Va multumesc anticipat !O mama ingrijorata de viitorul pe care-l pregatim copiilor nostri.