Spunem NU Timbrului literar!


Musafir

/ #139

2015-03-21 10:46

De ce am semnat aceasta petitie?
Deoarece incultii si agramatii ce ne conduc (si totodata inventeaza peste noapte noi taxe ... tocmai de aceea le si inventeaza!) incurajeaza intr-un mod exigent si in acelasi sens soarta celor care, la un moment dat, i-ar putea inlocui. Iar asta trebuie negresit schimbat.
Deoarece trebuie inlaturata doctrina comunista prea mult inradacinata in cei care au trait si, din pacate, inca traiesc, in acest tip de mentalitate.
Trebuie inlaturata (deci semnata aceasta petitie) pentru a putea evolua.

Semnarea aceastei petitii este un prim pas in inlaturarea cancerului cultural ce a ajuns la un nivel superior.
Semnaea acestei petitii este o aparare a dreptului individual.
Semnarea acestei petiii este o dezinfectie in ceea ce priveste microbul moral ce a ajuns sa acapareze mintile ce ar putea aduce lumina acolo unde incompetenta altora a ajuns sa actioneze.
Semnarea acestei petitii este curatarea viitorului de mizeria i care se zbate tineretul la ora actuala.
Semnarea acestei petitii este pastrarea valorilor intre granitele in care s-a nascut.

De aceea am semnat si eu aceasta petite ... la fel ca ceilalti care au semnat-o si care o vor semna in continuare ...