Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Toma ... stiti voi care !

/ #139 Condamnati la MOARTE prin ... INDIFERENTA !

2015-03-16 13:14

Nu stiu cati au auzit de HYDE PARK din LONDRA . HYDE PARK, împreună cu  Gradinile Kesington - la total cca. 140 de hectare de copaci si verdeata asigura primenirea aerului londonez . ,, COLTUL VORBITORILOR ,, din Hyde Park este o tribună neoficială, unde oricine poate ține discursuri pe orice temă , nestingherit si ne interzis de nimeni . Duminica este ziua obișnuită pentru asemenea mitinguri neoficiale.

Te sui pe un butoi si iti strigi pasul !

Nuuuuuuu , este mai comod sa intri pe NET , si din doua click - uri zici ca ti-ai facut treaba.Semnezi petitiunea si astepti cu coatele pe geam sa-ti vina FREE- ul acasa . Cu coatele pe geam ca atunci cand il astepti pe postas cu pensia !

Pana si POLITICA tot pe FACEBOOK sau TWITER +TELEVIZIUNI se face ! Halal tara INTERNAUTA  ( de doi lei )

Sa gasim si noi un asemenea loc unde sa ne adunam cu totii , cu frati , cu surori , cu copii si neveste , cu vesinul de la sase sau cu cel de la parter , cu amicii de ,, table ,,cu absolut oricine si sa schimbam impresii , experiente , bucurii sau necazuri , sa ne imbarbatam unii pe altii SA SOCIALIZAM. Totodata prin ascultarea tuturor sa gasim o forma prin care sa-i DETERMINAM pe cei responsabili sa ne ajute cu acest INTERFERON FREE  !

Noi nu ne-am imbolnavit mergand in vacante exotice , noi am fost CONTAMINATI tot de sistemul DEFECTUOS din sanatate - transfuzii , perfuzii , stomatologi , frizerii , nasteri , etc. muncind in conditii insalubre sau fara masuri de protectie - Stiti cati MEDICI sunt in aceasi situatie , bolnavi ca noi toti , de HVC ???

Cand o treaba nu merge la nemti , il cheama de acasa si pe HANS si pe WOLFGANG pensionari fiind , si stau la servici cinci zile si cinci nopti pana s-a rezolvat problema ! La noi il cheama pe secretarul de partid si pe presedintele de sindicat si pun de o SEDINTA . Constituie si o comisie guvernamentala la nivel de minister , se incheie la final un PROCES VERBAL in SAPTE EXEMPLARE care dupa o luna ajung TOATE la cosul de gunoi !

Bine , faceti si o petitie dar un pe NET fratilor ! Faceti-o PE HARTIE , gasiti cativa oameni care au toate vorbele la ei , mergeti la : Min. Sanatatii , Min. Protectiei Sociale , Guvern , Senat , Cam. Deputatilor , La BRUXELLES , la HAGA , la WASINGTON , pe Luna , pe MARTE , ORIUNDE . INEBUNITI-I pe toti dupa formula DE NOI NU SCAPATI NICI MORTI !

  VERBA VOLANT , SCRIPTA MANET  , vorbele zboară, scrisul rămâne”. 

Daca fiecare bolnav de HVC isi pune semnatura pe  IDEE : CEA MAI LUNGA PETITIE DIN LUME - Aviz : THE GUINNESS BOOK OF RECORDS  si pe langa el si toti membrii de familie , prieteni si cunoscuti sau necunoscuti cum ar fi ?

De ce sa avem numai CEL MAI MARE TORT sau CEL MAI MARE CARNAT si sa nu avem CEA MAI MARE PETITIE DIN LUME - pentru ca avem aproape CEI MAI MULTI BOLNAVI DE HAPATITA CU VIRUS C  ??? Si bineanteles SCRISA pe o rola de hartie de SUTE DE METRI !  Eventual scrisa in doua culori : ROSU SI NEGRU !

Asa vad eu o alta varianta de salvarea oamenilor necajiti . Si pentru ca veni vorba de oamenii necajiti , daca ii vinzi unuia la bariera trenului un inel sau o pereche de cercei ,, DIN AUR ,, (cupru , staniu , aluminiu , plumb ) nu este la fel de mare pacatul ca atunci cand vinzi iluzii unui bolnav grav , vanzandu-i tot felul de prostii pe post de tratament MINUNE . Dati bani grei DEGEABA - Nimic pana acum nu a reusit sa suprime acest virus . Din 1997 si pana azi am reusit sa cunosc toti VINDECATORII ( escrocii ) din tara asta dar mai ales de peste PRUT care si-au facut un obicei in a prosti oamenii si a le lua banii DEGEABA - ELTES ( Oradea ) , Cozak ( gara de nord ) , CIUHRII ( cu gandacii lui scarbosi ) Dumitru( de la Alexandria ) , Un altul de la Brasov , Madam Lidia Fecioru ( Chisinau ) , altul promovat de Adrian Paunescu si gazduit undeva la piata romana in blocul turn ,biorezonanta ,, - cica gratis , dar pe urma  toate ,,suplimentele alimentare ,, de peste OCEAN ( America ) tincturi , ceaiuri , gheare de mate ,  curcume si alte minunatii pe bani grei cu sacrificii mari din partea familiilor. Se castiga foarte bine din durere si suferinta, cu mult mai bine ca din placeri si mofturi - VEZI PUZDERIA DE FARMACII !

DECI - ( ce imi place mie vorba asta , doar cand o folosesc EU ) DECI , daca MAIDAN nu vreti ,pentru ca aveti o varsta - nu pentru ca ati fi lasi , ce ziceti de cea mai lunga PETITIE pe HARTIE ???

Astept viteji cu propuneri de HYDE PARK in BUCURESTI , sau oriunde in romanica !

 

 Toma