Referendum limitare privilegii parlamentari


Musafir

/ #261

2015-03-16 11:09

Pentru-ca este prea mare si penibila diferenta dintre "amaratii astia' care voteaza si care sunt multi si iau in loc de salarii un fel de mile sociale , din care nu pot nici sa moara dar nici sa traiasca ci numai sa se chinuie, "amaratii astia", care formeaza majoritatea poporului roman, fac eforturi supraomenesti sa-si tina copii in facultati, iar cinicii nostri alesi ii alunga in alte tari . Parlamentarii sunt slujitorii poporului roman nu superprivilegiati. Eu am votat la referendum pentru cei 300 de parlamentari si peste noapte s-au dublat. Inseamna ca parerile noastre nu au nici o valoare !! Treaba lor, a alesilor dar electoratul s-a schimbat iar ei sunt depasiti de vremuri ! In al doilea rand, sunt suficienti 250 de parlamentari  cu diplome adevarate serioasi,demni, iubitori de tara ,constiinciosi,umani,care nu pot fi corupti , care sa aiba un trecut curat,morali si adevarati profesionisti! Ne-am saturat de improvizatii si de experimente pe vietile noastre si pe viitorul copiilor nostri .Avem foarte , foarte multi oameni de calitate care ne-ar reprezenta cu onoare. De ei avem nevoie !