STEAUA TREBUIE SĂ EXISTE,STEAUA VA EXISTA.

Cătălin

/ #235

2015-03-10 07:02

Poate nu din 1947, dar din 1957, 67 sau 77,79 sau 89.. anii in care fiecare dintre noi am avut şansa să aterizăm pe această frumoasă planetă, am deschis ochii şi am început să percepem lucrurile acestea lumeşti prin prisma unor culori care ne-au intrat în sînge şi pentru care RESPIRĂM! Acestea sunt bine-nțeles ROŞU Şi ALBASTRU, şi mai mult decît atît.. atenţie..! Unii dintre noi le-am ales ca model şi stil de VIAŢĂ!! Şi trăim şi răzbim şi ne ducem zilele gîndindu-ne şi RUGÎNDU-NE .. ca ECHIPA ŞI VIAȚA NOASTRĂ SĂ IASĂ MEREU BIRUITOARE... ESTE O VIAȚĂ DE OM! ESTE O ISTORIE ŞI ESTE O RELIGIE! SUFLETUL ŞI INIMA NU SE VINDE!!! ARMATA, MINISTERUL , INSTITUŢIILE LEGALE ALE STATULUI ROMÂN TREBUIE SĂ-ŞI DESCHIDĂ INIMA!! , Nu Poarta Iaşului ca în 1944, atunci cînd forțați de împrejurări.. "regele" sau .. Generalii .. vedeți.. Generalii.. care astăzi încearcă să NE OMOARE VISUL!!!! au lăsat drum liber trupelor tătare, kazace, sovietice, nu ştim exact ce erau.. să pătrundă... şi să ne subjuge.. Treziţi-vă în ultimul ceas şi da-ți Cezarului, ce-i al Cezarului!! Aduceți -vă aminte că datorită acestor FOTBALIŞTI ADEVĂRAȚI, acestui NUME, acestor culori, acestei SIGLE, şi nu în ultimul rînd acestor Suporteri.. RO-MÂ-NI-A a fost apreciată, a ajuns mult mai mult cunoscută, şi nu a avut nevoie de sute de ambasadori s-o recomande şi să-i facă publicitate!! De ce să omorîm visul a Milioane de OAMENI care respiră şi TRĂIESC prin aceste VALORI? De ce? Nu ar fi simplu să ne aşezăm şi să analizăm toți fiecare în parte (armata, ministerul, dl Zisu, dl Boroi, dl Cioflină, dl Babiuc, dl Oțelea, dl Gațu, dl Puşcaş şi poate toată ARMATA ROMÂNĂ care a susținut VISUL A MILIOANE DE ROMÂNI pînă în 1997), şi persoanele care începînd cu anul 2003 AU INVESTIT, AU CREZUT, AU SUSPINAT ŞI AU RIS-CAT .. RISCAT pentru acest IDEAL şi în mare parte, datorită opțiunii pe care a luat-o țara în 1989, libera inițiativă, privatizare şi ECONOMIE DE PIAȚĂ au reuşit în această afacere , în care au investit bani, timp, încredere, şi mai presus decît orice altceva.... SUFLET... Gîndiți-vă, analizați, şi nu în ultimul rînd, cel mai important, luați în considerare DORINȚA a milioane de SUPORTERI CARE S-AU NĂSCUT CU IDEEA ASTA... SÎNT, ORI.. SUNT, cum vreți s-o luați.... STELIST .....