Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!
CREANTELE OLTCHIM. |
/ #34472 CREANTELE OLTCHIM:2015-02-23 08:45"creanţe salariate, creanţele ce izvorăsc din raporturi de muncă între debitor şi angajaţii acestuia. Aceste creanţe sunt înregistrate din oficiu în tabelul de creanţe de către administratorul judiciar/lichidator. i) creanţe chirografare - creanţele persoanelor care nu beneficiază de o garanţie reală asupra bunurilor din patrimoniul debitorului; aceste creanţe pot fi curente la data deschiderii procedurii, dar şi creanţe noi, aferente activităţilor curente în perioada de observaţie; "
SA-I MAI AUD EU PE UNII DINTRE NOI DISPONIBILIZATII DEZINFORMATORI SI PLECATI CU SORCOVA GENUL DRAGHICI SAU BURDOAZA, TOANTA SI MULTI ALTIII ...CA NU SUSTIN TERMENUL DE CREANTE SALARIALE SI CA-I DOARE PE EI PROSTIA... BA TAMPITILOR CE SCRIE BOLOVANILOR SUS, CUM DOREATI VOI CREANTELE CARE NU BENEFICIEAZA DE GARANTIE PLATI CURENTE FARA STATUT DE SALARIU CARE NU-S PROTEJATE DE LEGE HANDICAPATILOR , UITATI-VA BINE...,SE OBSERVA DIN COSMOS, DUPA BOTUL VOSTRU SPURCAT, AZI EREAU CA SI PIERDUTE SUMELE DE BANI... FIIND INTR-ADEVAR CHIROGRAFARE SI PIERDUTE DE PIPEREA SI BDO DUPA CRETINISMUL VOSTRU, NUMAI CA IN ACTE NU S-A LUAT IN CALCUL CRETINISMUL VOSTRU. PE CAND NOI DISPONIBILIZATII OLTCHIM 2013 AVEM CREANTE SALARIALE PLATI COMPENSATORII 2013 SI SCRIE FOARTE CLAR SUNT IZVORATE DIN RAPORTUL DE MUNCA PROTEJATE SUMELE DE BANI DE TOATE LEGILE...., CRETINIZATILOR, SA VA MAI AUD EU PE VREUNU DIN VOI CA SPUNETI CRETINITATI, DEOARECE INCA VOI NU V-ATI TREZIT NICI DUPA ESECUL LUAT IN INSTANTA CU EXECUTORIE SI IREVOCABILA SENTINTA SI AVETI O SUNTINTA PE MONUMENTE DE PROSTIE DE LE DETINETI SI PE LIMITA SI LIMBA VOASTRA DE INTELEGERE. BAAAA SA BAGATI IN CUTIA AIA CRANIANA, CREANTE SALARIALE SE ACHITA 100 % SI IN INSOLVENTA SI IN FALIMENT SUMA INTREAGA CONFORM DECIZILOR SI ACTELOR CU CARE AM PLECAT ACASA. CREANTE SALARIALE,CREANTE SALARIALE,CREANTE SALARIALE.... "GHEORGHE PIPEREA:
"Disponibilizaţii de la Oltchim îşi vor primi banii cu prioritate, conform planului de reorganizare" BURSA 11.02.2015
Avocatul Gheorghe Piperea, unul dintre administratorii judiciari ai Oltchim, ne-a declarat, în urmă cu puţin timp, că datoriile combinatului către salariaţii disponibilizaţi în anul 2013 se ridică la circa 9 milioane de euro şi că reprezintă creanţe care vor fi plătite cu prioritate, conform planului de reorganizare finalizat recent.
CE SCRIE BOLOVANILOR AICI: DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA DISPONIBILIZAT OLTCHIM 2013:DECIDE: Incepand cu data de 14.06.2013, inceteaza contractul individual de munca (CIM ): CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA ( CCM ) si toate drepturile cuvenite salariatului, fiecaruia in functie de creantele neachitate inpotriva S.C. Oltchim S.A.
CREANTELE OLTCHIM. 5.1 Situatia datoriilor generate de functionarea societatii debitoare dupa deschiderea procedurii insolventei si neachitate pana la data de 30 noiembrie 2014
Sold Datorii nete acumulate in insolventa Mii Euro: Participatie RCS-RDS 1,509 Dobanzi Credite Banci 5,850 Furnizori interni si externi 21,574 Clienti in avans interni si externi 478 Salarii nete fara taxe, exclusiv platile compensatorii 3,354 Salarii compensatorii pentru personalul deja disponibilizat 8,699 Bugetul de stat 7,334 Bugetul local 1,542 TOTAL DATORII 50,340 Sursa: Informatii furnizate de catre societatea debitoare pag 81 din 315 Plan_Reorganizare_Oltchim.pdf (11 MB)Plan de Reorganizare S.C. OLTCHIM S.A. Ramnicu
5 februarie 2015 - propunerea planului de reorganizare si depunerea acestuia; 9 februarie 2015- publicarea in Buletinul Procedurilor de Insolventa a anuntului referitor la planul de reorganizare; 2 - 10 martie 2015- votarea planului in cadrul adunarii creditorilor; in termen de 15 zile de la depunerea la tribunal a procesului-verbal al adunarii creditorilor, prin care planul a fost aprobat, judecatorul sindic trebuie sa se pronunte asupra confirmarii acestuia. JUDECATORUL-SINDIC E CEL CARE A CONFIRMAT DISPONIBILIZATII 2013 SI ACTELE CREANTE CARE LE ARE ORICE DISPONIBILIZAT IN POSESIE CU TOATE DECIZILE SI ASPECTELE PREVAZUTE IN LEGE. |
|
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Cerem investigarea suspiciunilor de fraudare a alegerilor și renumărarea voturilor – respectați democrația!
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Salvăm Casa Dinu Lipatti
APEL „Salvați Sala CUB”, Teatrul Național Iași
Cerem arestarea lui George Simion pentru instigare la violență și scoaterea în afara legii a partidului AUR
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
GRATIERE 2025
23800 Creat: 2025-02-03
Retragerea "Ordonanței Sărăciei" și protejarea personalului din instituțiile publice de cultură
982 Creat: 2025-06-30
Scaunul Auto pentru Copii si Centura de Siguranta Salveaza Vieti!
14347 Creat: 2021-04-05
Semnam pentru a ne alege prin vot democratic Avocatul Poporului si cei 9 Judecatori ai Curtii Constitutionale!
21843 Creat: 2025-05-26
Bursele olimpicilor – investiția în viitorul României, nu o cheltuială!
1256 Creat: 2025-06-27
Pușcărie pentru violenta asupra femeilor
38 Creat: 2025-07-01
Sprijin din partea statului pentru beneficiarii programului „Prima Casă (+/1/2/3/4)”.
1191 Creat: 2025-06-23
Demisia Mihail Neamțu!
2521 Creat: 2025-06-25
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
4041 Creat: 2025-06-14
Spunem NU redeschiderii gropii de gunoi de la TITU!
456 Creat: 2025-06-26
CIPRIAN MEGA, NU EȘTI SINGUR! ADEVĂRUL VA TRIUMFA!
79 Creat: 2025-06-30
Stop abuzului față de puiul de ligru de la grădina „Arca lui Noe”!
150 Creat: 2025-06-28
Excluderea partidului AUR din parlamentul României
396 Creat: 2025-05-20
Referendumul pentru demiterea Preşedintelui României Nicusor Dan
12621 Creat: 2025-06-04
Sprijin pentru persoanele cu dizabilități care folosesc concentrator de oxigen: compensarea costurilor la energie
13 Creat: 2025-07-01
ROMÂNIA NU-ȘI SACRIFICĂ COPIII!
393 Creat: 2025-06-25
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
5484 Creat: 2025-06-03
Petiție către factorii decizionali – În legătură cu situația Minei de Sare din Praid! Petíció a döntéshozókhoz – A Parajdi Sóbánya helyzetével kapcsolatban!
68 Creat: 2025-06-28
Grevă generală -Ministrul David trebuie să plece!!!
356 Creat: 2025-05-21
„Salvați Cultura – Nu distrugeți spectacolele cu taxe aberant de mari!”
11 Creat: 2025-07-01