Salvati Filarmonica Arad!!!

GLORIA_ROMANA

/ #113 MIRACOL!!!

2015-01-05 10:42

Sindicatului

Filarmonicii de Stat

Arad...

 

Va multumesc celor ce ati creat aceasta petitie pentru salvarea Filarmonicii ca institutie culturala reprezentativa a Aradului,pentru inlaturarea actualului director care o conduce intr-un mod dorit doar de dansul fara a tine cont de formatia corala si instrumentala,si pentru aducerea unui noi director care sa detina mai presus de toate calitatea de Om,apoi de profesionist in domeniu pentru asi putea intelege echipa si apoi fireste si calitatea de manager,si cred ca in Aradul acesta avem oameni destul de capabili sa preia aces rol,chiar muzicieni din echipa corala sau intrumentala,sau chiar cineva care le poate intruni pe toate,ca Om,profesionist(compozitor,dirijor,pianist,pedagog,profesor)si bun lider,si un bun exemplu este d-l Teodor Caciora.

Va mentionez ca intre anii 1996-1999 si eu am lucrat in cadrul filarmonicii,in echipa corala,dar pe o perioada determinata ca suplinitoare in locul altor persoane,ulterior nemaiputand obtine acolo un alt post,si apoi fiind nevoita sa ma re si reprofilez si sa ajung sa lucrez in diferite domenii ce nu au mai avut legatura cu muzica,actualmente fiind din nou in cautarea unui loc de munca,dar sperand ca daca lucrurile acolo vor evolua inspre bine poate as mai avea o sansa sa ma rentorc la muzica,si sa obtin un nou post acolo,ceea ce ar fi un adevarat miracol...

Va multumesc inca o data,si asa cum era si normal avand in vedere ca am lucrat si eu acolo un timp,am semnat si eu aceasta petitie,iar ca orice lucru care trebuie motivat,am argumentato si eu cu acest comentariu,care sper sa contribuie la schimbarea in bine a lucrurilor..

 

Cu stima si respect pentru aceasta initativa

Gloria Romana Suciu

Arad