Salvati Filarmonica Arad!!!

De peste mari si tari

/ #69

2014-12-09 21:57

Daca esti departe si vii numai in vizita nu poti fii obiectiv in a intelege ce se intimpla in Filarmonica. Dar poti comenta ceea ce vezi cu ochii tai.

In citeva zile pe care le-am petrecut (nu demult) in mijlocul artistilor din Arad, am putut simti caldura sufleteasca, si felul in care isi trateaza invitatii lor. Nu poti decit sa-i respecti si sa doresti sa revii pentru a trai din nou ceea ce ei creaza prin arta si traire sufleteasca.

Domnule Director va rog sa incercati in viitor, in cadrul Filarmonicii sau in afara ei (repet, nu pot judeca de la o asemenea departare), sa invatati de la experienta acestor artisti si oameni. In orice relatie exista un respect reciproc pe care este atit de usor sa-l invatati, sa-l copiati eventual de la acest colectiv al dumneavostra. Respectul fata de ceilalti aduce si respectul lor fata de tine...

Incerc sa fiu impartial si sper ca aceste rinduri sint citite de cei care sint chemati sa fie impartiali: Daca acest colectiv de oameni minunati si de artisti cu un suflet deosebit au ajuns la asemenea act extrem inseamna ca trebuie sa descoperiti adevarul, sa vedeti cine are dreptate, si daca ruptura este inevitabila sa salvati 'Filarmonica Arad si PALATUL LOR MINUNAT...

Spunind acestea, trebuie sa recunosc ca nu am incotro, dar in sufletul meu nu pot sa nu recunosc ca inima mea este alaturi de voi: Minunati artisti ai Filarmonicii !

Si, desi nu pot fii fizic acolo, sper sa aveti puterea de a trece peste toate obstacolele si acordati publicului din Arad spectacolele de sfirsit de an.

Personal cred ca mai putenic decit orice aspect social trebuie sa prevaleze legatura voastra cu publicul din Arad: Va rog de departe sa va onorati reciproc cu Spectacolul de Craciun!