Sa facem o lege pentru Max, cainele erou


Musafir

/ #1084

2014-12-07 22:08

buna seara,este o crima savarsita cu buna stiinta sa indepartezi animalul de stapanul sau celui in speta care s-a ingrijit de el,avand in vedere atasamentul in atatia ani,va muri de dor,nu ii trebuie grija doamnei sau oricarui altuia,el,animalul se multumeste fie si cu un codru de paine,numai sa-i miroasa si sa-i simta prezenta celui pe care l-a vazut zi de zi ,au fost o echipa,mai mult,statul care s-a folosit de el,ar trebui obligat sa-l despagubesca pana la moarte cu hrana ,ajutor social,medicamente ,ingrijiri medicale,etc ,tot ce -i este necesar,....deviza care e a statului/,,cand nu mai suntem buni,ne dam dracului si ne luam altul?'in plus,nu vorbeste,dar ar putea fi intrebat:,,unde ti-e stapanul?''cu siguranta s-ar duce la cel care a avut grija de el,cu siguranta nu ar pleca de buna voie,la pas ,,saltat'' cu noul proprietar despre care nu a auzit sau vazut,se poate proba,am un animal de companie,greu imi vine sa scriu aceste 2 cuvinte,e membru al familiei,,copilul blanos'',stiu comportamentul canin,stiu cat de greu ii e sa iasa afara cu altacineva decat mine,are 5 ani pe 19 febr 2015,nu pleaca ,nu mananca cu nimeni si de la nimeni,chiar refuza si cu fiica mea de 19 ani unele lucruri,
Statul Roman,ar trebui sa acorde ASISTENTA SOCIALA,animalelor de companie,ma gandeam chiar la o petitie in acest sens,de ce?platim la Primarie-Impozite si Taxe,taxa ecarisaj,nu se face nimic pe animale,ci doar se iau abuziv aceste taxenoi,proprietarii ,platim vaccinari,obligati la microcipuri,avem obligatii pt ei,dar DREPTURI?Avem dostori,sistem sanitar veterinar,dar platim :CONSULTATII,vaccinari obligatorii,nu spun hrana cea de toate zilele,avem institutii Sanitar Veterinare,deci ar trebui,ca si la noi ,oamenii asistenta sociala acordata,greu imi vine sa spun,poate mancam sau nu dar,lor trebuie sa le dam hrana,costul meu lunare de aproximativ 400-500 lei si nu se deduce din impozit,ar trebui asa cum e inregistrat la Directia Sanitar-Veterinara sa fie considerata fiinta in INTRETINERE,CORECT?????????????VA MULTUMESC SI Acord cu toata increderea mea votul....e simplu sa fie intrebat:,,unde e tata?'' veti vedea raspunsul lui Max