Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #30549 Re: Re: VICTORIA[PALAT]

2014-12-07 14:58

#30391: - Re: VICTORIA[PALAT] 

 "PONTA [PRIMMINISTRU]VEI AVEA O SURPRIZA PE 25 .12  2012.DISPONIBILIZATII OLTCHIM SUNT HOTARITI CA IN NUMAR DE 25 PERSOANE SA INTRE IN GREVA FOAMEI IN FATA GUVERNULUI .NU MAI AVEM CE PIERDE.

Bănuiesc ca de 2014 e vorba.

 Ei uite asta e o decizie demna de apreciat. Asta in măsura in care ea este serioasa.

De altfel rețin ca au mai făcut unii treaba asta dar v-ați porcăit intre voi, așa ca e greu sa mai existe credibilitate.

Oricum, daca e așa, bravo lor si eu, cel puțin sunt alaturi de ei. Sper ca macar de data asta sa nu mai existe disensiuni, indiferent de apartenenta sindicala."

 

Nu va avea nici-o surpriza pentru ca noi suntem romani. Nu suntem nici bulgari, nici greci , nici sirbi, suntem din pacate romani cacaciosi.

Ar fi fost o decizie de apreciat daca s-ar fi si realizat. Cum este posibil sa spui si sa promiti de doua ori ca da esti hotarat si cand esti pus in fata faptului implinit sa incepi sa dai inapoi cu fel si fel de scuze puerile. Da, intradevar nu ma aveam nimic de pierdut. Servici ,nu si nici perspective pentru ca Valcea nu ofera si pe deasupra mai este un handicap, nimeni nu angajeaza persoane trecute de 45 ani si marea majoritate sunt trecute de aceasta varst, banii ti-au fost furati si tu nu esti in stare sa ai nici-o reactie. Popor de poponari si de cocarjati, popor de naivi si cretini. Le dau dreptate acestor nemernici care isi bat joc de noi, ne meritam soarta, suntem prea prosti ca sa avem ceva. Ma simt obosit dupa zeci s sute de telefoane , dupa ore de dialog , dar mai presus de toate ma simt umilit. Ma simt umilit si de cei care si-au batut joc de mine, dar mai presus de toate na simt umilit de colegii mei de suferinta.

Eu le doresc sanatate pentru ca la atitudinea pe care o au , nu stiu daca mai pot realiza altceva.

Mai bine stau slugi cine stie pe unde , decat sa se bata pe un drept al lor.

Cu scarba

P.S. In nebunia lui ,are dreptate Fota