Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #30165 BREAKING NEWS: Victor Ponta va participa la înmormântarea preşedintelui Ion Cîlea

2014-12-03 09:55

 

Preşedintele executiv al PSD Vâlcea, deputatul Constantin Rădulescu, a primit vestea trecerii în nefiinţă a lui Ion Cîlea cu tristeţe, mâhnire şi durere în suflet. Parlamentarul susţine că a vorbit la cancelaria prim-ministrului Victor Ponta şi a prin sms-uri chiar cu premierul, acesta spunându-i că vineri, 5 decembrie a.c., va fi prezent la înmormântarea celui ce a fost preşedintele Consiliului Judeţean Vâlcea, Ion Cîlea.

„Sunt foarte supărat şi trist. Foarte multe detalii nu ştiu să vă dau. Am vorbit cu Valentin Cîlea, fiul preşedintelui Ion Cîlea, care mi-a spus că slujba de înmormântare va avea loc vineri, la ora 12.00, la Cimitirul Sf. Ion. Am vorbit şi la cancelaria premierului şi am discutat şi prin sms-uri cu Victor Ponta şi, dacă nu apare ceva neprevăzut, va fi prezent la înmormântarea lui Ion Cîlea. Vreau să mai transmit că sunt alături de familia îndurerată şi le transmit condoleanţele mele" – ne-a declarat preşedintele executiv al PSD Vâlcea, Constantin Rădulescu.

http://www.voceavalcii.ro/