Dorim vot prin corespondenta pentru românii din Diaspora

Paul Ursachescu

/ #135 Votul prin corespondentá

2014-11-23 07:07

 Spereram ca v-om ajunge si noi sá avem o clasá politicá respectatá , cinstitá si în slujba cetátenului român . Daca aceasta lege a votului prin corespondentá sau on-line cu cartele electronice pe care sá le detiná fiecare român din diaspora va fi aprobata sau pusá în practicá cu sigurantá ca cetátenii ai României care tráiesc de multi ani în tari din Europa si cunosc foarte bine sistemul politic din aceste tárii si doresc ca si în România sá fie la fel , stiu ce vor , nu v-or reusi sá-i mintá niciodatá unul  ca Ponta , Gâdea sau orice alt politician compromis si atunci mentalitatea si politicá în România se va schimba . Altfel România va rámâne în sárácia ei acolo si soarta politicá din tará va fi decisá de cei care nu stiu numele tárii, culorile drapelului , sau de "regii" cu kg. de aur la gât ai etniilor conlocuitoare , care nu se pot numi românii adeváratii . Doamne ajutá si ai grijá de toti românii oriunde se aflá ei !! Doamne ajutá ca si România sá deviná un stat respectat si la aceasi valoare ca orisicare tará din Europa pentru cá o meritá , are cu ce si o meritám cu toti pt. tot aportul pe care  l-am adus a U.E. în ultimi ani , noi muncind pt ei aici si cei din tará participând la desvoltarea U.E.