DEMISIA PONTA si BEC


Musafir

/ #19 Ponta, demisia!

2014-11-16 21:27

Mai Ponta (imi cer iertare pentru ca nu va pot spune Domnule, si asta nu fata de tine ci fata de toti oamenii cu bun simt, educati, care merita cu adevarat respect),

Nu sunt un om cu doctorat ca si tine, am o mai slaba recunoastere in educatie, dar macar o pot numi educatie. Am doar un amarat de masterat optinut pe bune la una din Universitatile de renume in Marea Britanie. Mai am si unul in tara, dar cu acela nu ma pot mandri prea mult, si asta nu pentru ca am plagiat, ci pentru ca am fost dezamagit de sistemul de acolo.

In locul tau as iesi din cursa chiar acum, in ultimul ceas. Ar fi singura dovada de bun simt, de inteligenta si de omenie. 
Tu chiar nu vezi ca tinerii Romaniei nu te vor, ca lumea educata nu te vrea? Ca nu poti fi un presedinte al viitorului? In orbirea dupa putere poti macar vedea ca nu a fost candit la presedintia Romaniei impotriva caruia sa se protesteze atat de mult, chiar inainte de alegeri? Chiar daca vei reusi sa castigi alegerile prin furt, hotie si minciuna, iti dai seama ce va fi dupa? Tu intelegi ca este posibil sa asistam la o noua revolutie, poate singura revolutie autentica din ultima perioada? Pe cea din 89 stim ca nu o putem numi revolutie in adevaratul sens al cuvantului, stim ca oamenii tai au furat-o…
In mod normal, orice presedinte se erodeaza, scade din popularitate in timpul mandatului. Tu nu vezi ca esti deja erodat si respins inca din campania electorala? Intri deja sifonat pana peste cap in ultimul scrutin pe care il organizezi defectus, impotriva romanilor incalcand drepturi fundamentale. 
Tu chiar vrei sa intri in istorie ca primul canditat la presedintie care a produs o revolutie? Nu ai macar atata bun simt? Ca de eleganta politica nu putem vorbi.

 

As vrea sa te avertizez ca au mai fost oameni ca tine in istorie. Dar mai devreme sau mai tarziu, cu acei oameni, a dat Dumnezeu cu ei de pamant. Daca nu ti-e frica de tinerii acestei tari, te sfatuiesc sa iti fie teama de Dumnezeu (pe care tu, in ignoranta ta, il consideri ‘un om bun’)
In Biblie, cartea Daniel, este unul Nebucadnetar, care a fost ca si tine, avid de putere. I-a luat Dumnezeu mintile si sapte ani s-a crezut BOU pascand pe pajistile Babilonului. Ai grija! De dragul tau, daca nu de dragul nostru, OPRESTE-TE! 
Daniel