VREM PARTENERIAT CIVIL IN ROMANIA

Nicolae

/ #280 Gay in Romania

2014-10-23 19:27

       Am observat, ca au fost aduse in discutie diverse comentarii, citate referitoare la biblie, la biserica ortodoxa, care ii reneaga pe homosexuali, acestia fiind niste sodomiti, niste indivizi care nu ar trebui sa existe! In cazul in care ar exista judecata de apoi (desi nu cred in asa ceva, ci doar in evolutia spirituala a fiecarui suflet!)credeti ca Divinitatea ar avea in vedere un singur criteriu de selectie, respectiv cel al orientarii sexuale, atunci cand ne va judeca? Pe de alta parte la nivel spiritual, corpurile sub forma energetica nu au sex,  astfel ca in cazul in care intre doua suflete este o iubire curata si sincera, nu poate fi avuta in vedere sub nicio forma o pervertire a energiei pozitive! In definitiv, esenta este aceeasi: suntem oameni! Cine e fara de pacat sa arunce cu piatra! Dar cine stabileste ceea ce este si ceea ce nu este pacat? E vorba de constiinta si constienta fiecaruia de a percepe lucrurile, de a le trai, respectiv de a le da o anumita conotatie!

    Personal, legalizarea casatoriei intre persoane de acelasi sex nu o vad, decat strict, ca pe o forma de civilizatie si nimic mai mult, pentru ca nu cred, ca multe astfel de cupluri se vor ingramadi la starea civila! De asemenea, nu pot intelege  de ce atat de multa lume se impotriveste cu vehementa, cel mai probabil datorita paradelor gay, care sunt similare circului si oamenii ii asociaza pe toti cu circul, prostul gust, ciudatenii...Tot inainte!